Huawei P9

Huawei łamie obietnicę – popularny flagowiec jednak nie dostanie Androida Oreo

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Kilka miesięcy temu Huawei potwierdził, że modele P9 i P9 Plus dostaną aktualizację do Androida Oreo. Mało tego, firma nawet udostępniła betę tego systemu, jednak teraz okazuje się, że przynajmniej P9 oficjalnej wersji nie dostanie (P9 Plus raczej też).

Huawei P9/P9 Plus i Android Oreo

Cóż, Huawei nie dotrzyma danej obietnicy. Pewien użytkownik P-dziewiątki z Wielkiej Brytanii napisał do tamtejszego oddziału Huawei’a z zapytaniem, czy jego smartfon dostanie Androida Oreo. Firma w odpowiedzi „wyraziła swoje zrozumienie co do chęci posiadania najnowszego systemu przez pytającego”, jednak na końcu dodała, że w ostateczności, system ten nie trafi na to urządzenie. Zobaczcie sami.

Huawei P9 Oreo anulowane

Zobacz także: Poznaliśmy cenę Xiaomi Mi A2

Huawei swoją decyzję argumentuje tym, że model P9 jest już po prostu za słaby. Tytułowy system rzekomo powoduje wieszanie się telefonu, nadmierny drenaż baterii i kilka innych problemów. Ciężko mi uwierzyć w takie bujdy – o wiele słabsze smartfony działają pod kontrolą tego systemu i nic złego się nie dzieje.

Takie zachowanie Huawei’a jest po prostu słabe. Wszyscy wiemy, że gdyby firma naprawdę chciała, to bez problemu mogłaby wypuścić Oreo dla swojego dwuletniego flagowca. A jak widać – nie chce. Takim zagraniem Chińczycy z pewnością stracą w oczach wielu osób.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy