ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pokemon GO

Gigantyczny update Pokemon GO. Wiele nowości na drugie urodziny gry

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Pokemon GO zadebiutowało w lipcu 2016 roku. Wakacje tamtego okresu były dość specyficzne. Na ulicach wielu miast można było zaobserwować ludzi z wystającymi kablami do powerbanków, którzy z uwagą wpatrywali się w smartfony. Szał skończył się po kilku miesiącach, a na placu boju zostali prawdziwi fani sympatycznych stworów. Sukcesywne aktualizacje Pokemon Go z pewnością pozwoliły wrócić do gry także niedzielnym graczom. Jesteśmy na etapie, w którym w grze są stworki z drugiej i trzeciej generacji, nowe Gymy, a także legendarne Pokemony. Teraz przyszedł czas na naprawdę gigantyczny update z okazji drugich urodzin jednej z najpopularniejszych gier na smartfony. Zobaczcie, co nowego się pojawiło.

Przyjaciele w Pokemon GO – jak to działa

Deweloperzy cieszą się, że mogą udostępnić zupełnie nowe sposoby interakcji z przyjaciółmi w Pokémon GO. Funkcja Friends zawita do gry w tym tygodniu, umożliwiając Ci kontakt z prawdziwymi znajomymi i śledzenie ich przygód w Pokemon GO. Będziesz mógł wysyłać im przedmioty, zbierać bonusy – a nawet handlować Pokemonami!

Aby dodać przyjaciela do Pokemon GO, musisz najpierw poprosić go, aby udostępnił Ci swój kod trenera. Aby zaprosić trenera na swojego przyjaciela, po prostu wprowadź jego kod, a następnie wyślij mu prośbę. Jeśli zaakceptuje, staniecie się przyjaciółmi i zobaczysz go na swojej liście znajomych.

Poziomy przyjaźni

Pokemon GO

Kiedy wysyłasz prezent znajomemu lub bierzesz udział z nim w Raidzie lub bitwie o Gym, możesz zwiększyć swój poziom przyjaźni. W miarę budowania tego wskaźnika odblokujesz bonusy. Na przykład, gdy Ty i wielki przyjaciel weźmiecie udział w bitwie w Gymie lub w bitwie rajdowej, możecie zdobyć premię do ataku, aby dać pokemonom przewagę! Warto dodać, że poziom znajomości można podnosić raz dziennie na przyjaciela.

Zobacz także: Klawisze głośności w Twoim smartfonie z nowymi funkcjami

Wymiana Pokemonów – w końcu!

Pokemon GO

Możesz także zbudować swój poziom przyjaźni, handlując Pokemonem z przyjacielem. Jeśli jesteś blisko przyjaciela i masz poziom trenera 10 lub wyższy, możesz wymienić Pokemona, którego złapałeś ze znajomym. Ukończenie handlu przynosi bonus w postaci Candy za Pokemony, które wymieniłeś, a premia ta może wzrosnąć jeśli stworek, którym handlujesz został złapany w miejscu odległym. Wszystkie transakcje są obsługiwane przez Gwiezdny Pył, a niektóre wymagają więcej Stardustu niż inne. Kiedy budujesz swój poziom przyjaźni ze znajomym, przekonasz się, że im lepszy poziom znajomości, tym mniej Stardustu zużyjesz do transakcji.

Legendarne i shiny Pokémony, a także te, których nie masz jeszcze w Pokedexie wymagają tzw. Special Trade. Transakcje specjalne mogą odbywać się tylko raz dziennie z wielkim przyjacielem lub najlepszym przyjacielem i często wymagają dużo Gwiezdnego Pyłu. Special Trade to świetny sposób, aby pokazać znajomym, jak bardzo Ci na nich zależy!

Prezenty to kolejna nowość

Pokemon GO

Warto dodać, że kiedy gracz zakręci dyskiem w PokeStopie lub Gymie, ma szansę na otrzymanie specjalnego prezentu. Chociaż nie będzie można go otworzyć, to pojawi się opcja wysłania paczki do znajomego na liście przyjaciół. Wewnątrz prezentu znajdzie się mnóstwo przydatnych przedmiotów, które otrzyma twój znajomy wraz z pocztówką pokazującą, gdzie odebrałeś prezent. Paczki mogą również zawierać specjalną niespodziankę: jajko, które po wykluciu zawiera formę pokemona Alolan pierwotnie odkrytego w regionie Kanto.

Źródło: pokemongolive

Sprawdź najnowsze wpisy