Apple zmienia podejście. Wyczekiwane usługi firmy debiutują w Polsce

mm Mariusz Nowak Artykuły 2018-06-13

Nie oszukujmy się – dla największych firm technologicznych są ważniejsze rynki od Polski.  Jednak od kilku lat jesteśmy traktowani na równi z innymi. Nieco w tyle zawsze było Apple. Premiery, szczególnie iPhone’ów odbywały się kilkanaście tygodni później niż w innych krajach, a dostępność telefonów była jeszcze gorsza niż gdzie indziej. Apple Watch zadebiutował w Polsce wiele miesięcy później niż w USA. Z drugiej strony, premiery iPadów oraz komputerów Mac odbywały się u nas w normalnych, takich jak w innych krajach terminach.

Zobacz także: Vivo NEX S i NEX A – oto prawdziwie bezkompromisowa „bezramkowość”, która wyśmiewa trendy

Czego Apple w Polsce nie oferuje?

Najważniejszym produktem amerykańskiej firmy, niedostępnym u nas jest HomePod. Inteligentny głośnik dostępny jest od początku roku – trzeba jednak dodać, że tylko w trzech krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. W ciągu kilku dni ma zadebiutować w Niemczech i we Francji. W tym przypadku nie jesteśmy więc sami. Najważniejszym powodem nieobecności głośnika w naszym kraju jest Siri. Asystent głosowy pojawił się na rynku wraz z iPhone’m 4s w 2011 roku. W dalszym ciągu nie „mówi” jednak po polsku. Nie kupimy u nas również pakietów Apple Care+, czy Apple Care dla iPhone’a. Ta ostatnia usługa jest dostępna – jednak dla iPada czy komputerów Mac. Apple Care+ to pakiet wsparcia i możliwość naprawy urządzenia za niewielką dopłatą. Wielka szkoda, że firma z nadgryzionym jabłkiem nie chce tych opcji wprowadzić u nas. Biorąc pod uwagę popularność smartfonów, cieszyłyby się one dużym powodzeniem.

Które usługi Apple zobaczymy wkrótce?

Obecny rok to jednak duże zmiany. Pewne jest, że w Polsce zadebiutuje wreszcie Apple Pay. System płatności za pomocą urządzeń amerykańskiej firmy, dostępny będzie dla nas już za kilka dni. Będzie to 18 lub 19 czerwca. Start usługi w tym roku w Polsce zapowiedział oficjalnie Tim Cook, szef Apple. Cyfrowy portfel umożliwia płatności za pomocą iPhone’a, iPada, komputerów Mac oraz zegarka Apple Watch. Kilkanaście dni temu w sprzedaży pojawiły się też karty podarunkowe do sklepu iTunes oraz App Store. Możemy wybierać wśród już gotowych kwot lub doładować dowolną. Dotychczas aplikacje mogliśmy kupować tylko za pomocą dołączonej do naszego konta Apple ID karty płatniczej.

itunes card

Aplikacja Wsparcie Apple debiutuje w Polsce

Pomoc techniczna w formie programu dla urządzeń z systemem iOS, dostępna jest dla nas od dzisiaj. Nie wszystkie opcje osiągalne są jeszcze dla naszego regionu, jednak program przetłumaczony jest na nasz język.

apple wsparcie app

Do programu logujemy się naszym kontem Apple ID. Interfejs programu to trzy główne części: Odkrywaj, Uzyskaj wsparcie i Konto.

W pierwszej części do dyspozycji mamy artykuły, które w czytelny sposób pomogą zapoznać się z możliwościami urządzeń. Całość jest bardzo czytelna. Kolejna zakładka to Uzyskaj wsparcie. Możemy poprzez nią skontaktować się z supportem Apple, przeczytać materiały dotyczące wsparcia technicznego czy bezpośrednio umówić się na wizytę w autoryzowanym serwisie. Szczególnie ta ostatnia opcja może być pomocna. W razie na przykład mechanicznego uszkodzenia wyświetlacza możemy umówić się na konkretny dzień i godzinę, co zaoszczędzi nam wiele czasu i problemów. Ostatnia zakładka – Konto, to lista naszych sprzętów, zakres ich gwarancji i możliwości jej rozszerzenia.

Teraz pozostaje nam czekać tylko na Siri… Czy Apple pójdzie za ciosem i asystent zadebiutuje w tym roku?

Źródło: Apple, własne • Adam

  A jeśli to urządzenie, które mi się zepsuło jest moim jedynym z iOS, to jak zarezerwuję termin naprawy? Super przydatne!

 • mindla

  Przypomnę niekumatym że to Apple uznało że gniazdo słuchawkowe jest zbędne w telefonie.
  Tak samo Apple wypromowało wycięcie w ekranie.
  Oba pomysly uważam za kompletnie poronione.
  Ale wyznawcy sekty na pewno są zmianami zachwyceni.

  • pee.82

   Komu przypominasz i co Cię człowieku tak boli? Przecież masz wybór i zapewne telefon z niezbędnym do życia gniazdkiem słuchawkowym i bez notcha więc o co Ci chodzi? Czy Ty w ogóle jesteś w stanie sobie wyobrazić że wiele osób w ogóle nie używa słuchawek? Że muzykę można puścić przez Airplay lub Bluetooth do w zasadzie dowolnego systemu audio? Że przejściówka jest w zestawie – możesz podłączyć dowolne słuchawki jeśli te z kompletu nie wystarczą? Ale jasne, najlepiej zacząć dzień od podleczenia swoich kompleksów, ponarzekania na forum i oskarżenia Apple o wszystko co złe.

   • mindla

    Wybór jest coraz bardziej ograniczony.
    Wiele nowych telefonów ma wycięcie na ekranie i brak gniazda sluchawkowego.
    Producenci po prostu małpują Apple bez oglądania się na zdanie konsumentów.
    Widziałeś sondaże ile procent użytkowników popiera wycięcie w ekranie.

  • Michał

   Jak to jest ze użytkownicy androida tak nienawidzą Apple a producenci smartfonow robią wszystko żeby ich urządzenia wyglądały jak produkt Apple? Wytłumaczysz mi?

   Twoja wypowiedź jako osoby z kompleksem iPhone będzie bardzo wartościowa.

   • Mariusz Shrek

    Jest jednak jeden telefon andreoida LG V35 możliwy do odsłuchu audio stereo HI-FI jakość dźwięku też ostatnio nowy HTC U 12 + znajomy zachwyca się jakością wykonania HTC jak i Apple o dobry dźwięku stereo, Samsung S 9 + kicha zawiodłem się paruwa S9+ to LG V 35 lepsze od szajsunga bez nalotu od barwienia dźwięku stereo jak czystości dac robi robotę w LG

  • Mariusz Shrek

   A po huj ci gniazdo w telefonie jak są do tego słuchawki Bluetooth 5.0 i wifi z bardzo dobrej jakości dźwięku w iPhone Apple a teraz słuchawek nie brakuje wysokiej jakości brzmienia dźwięku na przykład AKG( K845 BT ) 257 £ zależy od sklepu , kable jest nie wygodny hujowe pasmo z zakłóceniami akurat trochę więcej coś wiem na ten temat jestem audiufilem sprzętu audio HI-FI FOTEL

 • Zdzisław Dyrman

  Biorąc pod uwagę ile gorliwych wyznawców ma w Polsce ta sekta to i tak strasznie późno.

  • Michał

   W końcu PKB rośnie.

  • krzysiwonka

   Pierdolnij się w łeb a dopiero potem zabierz za pisanie komentarzy

   • Zdzisław Dyrman

    A co? Prawda w oczy kole?

    • Marucins

     Hehe to samo chciałem napisać.
     Ci co chcieli odwiedzali applefobia, Ogrodnik ładnie punktował znalezione w sieci „religijne” ewangelizacje jakoby iProdukt był tym wybranym.

     • Michał

      I z tego co widzę wyhodował sobie własnych fanatyków 🙂

     • Marucins

      Tak sądzisz? To musisz przetrzeć iOkulary 😉
      Skoro każde słowo krytyki uważa się za atak czy hejt.

     • Mariusz Shrek

      A tobie żal z zazdrość kretnie ściska weś się do pracy uczniowie wałkoniu średnia pensja z tego co mi wiadomo w Polsce to 700 £

  • mico11

   im biedniejszy kraj tym większe ciśnienie, żeby dowartościować się choćby takim iPhonem

   • Michał

    Im biedniejszy kraj tym więcej osób z bólem tyłka na widok iphone 🙂

    • mico11

     Ale że co boli Cię dupa czy co?

     • Michał

      Czemu pytasz? Interesuje cię moja dupa?

     • Mariusz Shrek

      Ale pierdilisz smuty przyjebaj sobie tę gupiom pałę idioto.

     • mico11

      Nie, dzięki, zbyt przelatana

   • Mariusz Shrek

    Guzik prawda żadna bieda w kraju przecież takiej biedy to już nie ma jak była dawniej w polce jeszcze 1995 r a iPhone s 8 + teraz odkładam z trzech pensji , żenada smpatyka dziurawego systemu androida barakiem regularnej aktualizacji systemu zabezpieczeń androida Google i producentów androida wina to tylko Apple daje jakość usługi aktualizacji jak poprawę systemu ISO jak dłuższą żywotność i nie niezawodność sprzętu Apple i bezpieczeństwo a co raz więcej już ludziom przestaje się już podobać andreoid nawet cana już dorównała telefonów Apple ale nie jakość więc
    przechodząc na system IOS Apple co raz więcej jest użytkownikòw Apple .