[WIT #19] Hej Siri! Kiedy będzie można mówić do Ciebie po Polsku?

Newsy

Siri

 
Apple było pierwszą firmą, która wprowadziła prawdziwego asystenta głosowego do swoich urządzeń. Usługa wystartowała na iPhonie 4S. Na początku istnienia, funkcja ta nie działała zbyt dobrze, ale z roku na rok przedsiębiorstwo starało się ją poprawić. Dzisiaj znajdziemy ją niemal we wszystkich produktach firmy z Cupertino. Funkcja ta przydatna jest w momencie, gdy nasze ręce są zajęte. Możemy wtedy wydać odpowiednie polecenie, które z różną skutecznością zostanie zrealizowane na iPhonie czy Apple TV.
 


 
Problem polega na tym, że wszystko działa, ale w języku angielskim. W Polsce funkcjonalność tej opcji jest ograniczona z uwagi na brak obsługi naszej mowy. W Internecie mówiło się, że Siri będzie dostępna po polsku jeszcze w tym roku (na podstawie kodów, które wyciekły). Okazuje się, że jednak nie. Rodacy muszą niestety poczekać do bliżej nieokreślonej przyszłości.
 


 
Warto również wspomnieć, że na najnowszych iPhone’ach 6s i 6s Plus, asystent głosowy reaguje na polecenia w każdej chwili, co nie działało w starszych urządzeniach. Przy okazji Apple chwali się Siri i nowymi iPhone’ami w dwóch nowych reklamach. Po raz kolejny położony został nacisk na to co zmieniło się w środku smartfonów. Zresztą zobaczcie sami.
 
źródło: macrumors

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x