[WIT #19] Hej Siri! Kiedy będzie można mówić do Ciebie po Polsku?

mm Adam Lulek Newsy 2015-12-05

Siri

 
Apple było pierwszą firmą, która wprowadziła prawdziwego asystenta głosowego do swoich urządzeń. Usługa wystartowała na iPhonie 4S. Na początku istnienia, funkcja ta nie działała zbyt dobrze, ale z roku na rok przedsiębiorstwo starało się ją poprawić. Dzisiaj znajdziemy ją niemal we wszystkich produktach firmy z Cupertino. Funkcja ta przydatna jest w momencie, gdy nasze ręce są zajęte. Możemy wtedy wydać odpowiednie polecenie, które z różną skutecznością zostanie zrealizowane na iPhonie czy Apple TV.
 
YouTube Preview Image
 
Problem polega na tym, że wszystko działa, ale w języku angielskim. W Polsce funkcjonalność tej opcji jest ograniczona z uwagi na brak obsługi naszej mowy. W Internecie mówiło się, że Siri będzie dostępna po polsku jeszcze w tym roku (na podstawie kodów, które wyciekły). Okazuje się, że jednak nie. Rodacy muszą niestety poczekać do bliżej nieokreślonej przyszłości.
 
YouTube Preview Image
 
Warto również wspomnieć, że na najnowszych iPhone’ach 6s i 6s Plus, asystent głosowy reaguje na polecenia w każdej chwili, co nie działało w starszych urządzeniach. Przy okazji Apple chwali się Siri i nowymi iPhone’ami w dwóch nowych reklamach. Po raz kolejny położony został nacisk na to co zmieniło się w środku smartfonów. Zresztą zobaczcie sami.
 
źródło: macrumors • Sibul

  Doszedł Arabski w Siri. Widać, że celują w rynek Europejski 🙂

  Co do rozwoju systemu:
  ios 9.1 Powinni dawać dopisek wersja (deweloperska) rozwojowa 🙂
  ios 9.2 Imigrant Edition for Europe:
  log: رفع اشکال (tłum. naprawa błędów z ios 9.1)
  بز شبیه ساز (tłum. dodano symulator kozy)

 • NarestoN

  Chwalą się Siri, bo tylko na iOsie jest w pełni funkcjonalny asystent głosowy, ktory działa moim zdaniem świetnie jeśli się zna angielski.

 • Paweu

  Ciekawe, kto bedzie pierwszy Apple czy Microsoft

 • Paweł Piotrowski

  co nas obchodzi siri skoro komendy google now dalej nie sa wpełni po polsku ubslugiwane

  • Komandosik

   to fakt… aczkolwiek chociaz google nad tym pracuje 😉x