Siri

 
Apple było pierwszą firmą, która wprowadziła prawdziwego asystenta głosowego do swoich urządzeń. Usługa wystartowała na iPhonie 4S. Na początku istnienia, funkcja ta nie działała zbyt dobrze, ale z roku na rok przedsiębiorstwo starało się ją poprawić. Dzisiaj znajdziemy ją niemal we wszystkich produktach firmy z Cupertino. Funkcja ta przydatna jest w momencie, gdy nasze ręce są zajęte. Możemy wtedy wydać odpowiednie polecenie, które z różną skutecznością zostanie zrealizowane na iPhonie czy Apple TV.
 


 
Problem polega na tym, że wszystko działa, ale w języku angielskim. W Polsce funkcjonalność tej opcji jest ograniczona z uwagi na brak obsługi naszej mowy. W Internecie mówiło się, że Siri będzie dostępna po polsku jeszcze w tym roku (na podstawie kodów, które wyciekły). Okazuje się, że jednak nie. Rodacy muszą niestety poczekać do bliżej nieokreślonej przyszłości.
 


 
Warto również wspomnieć, że na najnowszych iPhone’ach 6s i 6s Plus, asystent głosowy reaguje na polecenia w każdej chwili, co nie działało w starszych urządzeniach. Przy okazji Apple chwali się Siri i nowymi iPhone’ami w dwóch nowych reklamach. Po raz kolejny położony został nacisk na to co zmieniło się w środku smartfonów. Zresztą zobaczcie sami.
 
źródło: macrumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.