Apple Pay w Polsce – sprawy idą w dobrym kierunku

Kamil Lewicki Newsy 2017-12-18

Na Apple Pay w Polsce czeka wielu użytkowników. Co jakiś czas słyszymy kolejne plotki, doniesienia, które rzekomo przybliżają nas do poznania daty premiery wprowadzenia płatności zbliżeniowych dla posiadaczy systemu iOS, lecz jak na razie nic się nie potwierdziło. Najnowsze informacje to również niepotwierdzone informacje, lecz tym razem pochodzą one z wielu źródeł.

Apple Pay w Polsce

Jak informuje serwis Cashless, prace nad wprowadzeniem Apple Pay w Polsce idą w coraz lepszym kierunku. Kilka polskich banków miało otrzymać w grudniu propozycję udostępnienia swoim klientom mobilnych płatności zbliżeniowych. Aktualnie rozmowy prowadzą: Alior Bank, BZ WBK, mBank oraz PKO.

Zobacz też: Uważaj na grę, która ujawnia Twoje dane!

Rozmowy są już rzekomo na takim etapie, że pozostaje ustalenie wysokości prowizji, jaka będzie odprowadzana do Apple.

Pierwszy kwartał 2018 roku

Apple Pay z pewnością nie zostanie uruchomiony w polskich bankach w tym roku. Jeśli rzeczywiście rozmowy są finalizowane, możemy się spodziewać, że pierwsze instytucje ruszą z tym tematem w pierwszym kwartale 2018 roku. Android Pay radzi sobie w Polsce bardzo dobrze. Liczne promocje pozwalają sądzić, że płatności mobilne są istotnym elementem dla wielu sklepów. Z pewnością klientów z logo nagryzionego jabłka nie zabraknie.

źródło: Cashless • Demoll

  nie wiem czy to dobry pomysl by dawac dane elektronicznej karty kredytowej, firmie które przez wieeeele lat nie była świadoma ze w ich systemie można usyskac prawa administratora bez żadnego wysiłku. Ile tam jeszcze jest takich baboli? Podobnie jak włamanie do tego ich cloudu za pomocą brutalforce, brak blokady przy błędnych logowaniach był normalnością w aple wiele lat do momentu az ktoś to wykorzystał. Teraz trzeba czekać na kolejny babol i tu myślę, ze będzie to miało miejsce w płatnościach. Jeśli polskie banki maja naprawdę dobrych inspektorów bezpieczeństwa to nie powinni wchodzić w układ z firma która nie kontroluje własnych rozwiązań. ale wiadomo kasa robi wszystko:) Życzę powodzenia i nadziei ze dane karty nie będę dostępne poprzez wyszukiwarkę gogle:)

  • Michał

   W sprawie bezpieczeństwa. Iphone z hasłem do niczego nie użyjesz. Masz przysłowiową cegłę. Androida z hasłem odblokujesz w pół godziny.

   PS. Nie mówię o samsungu którego odblokujesz fotografia.

   Powodzenia w hejcie.

   • Karls

    Masz prawie rację. Prawie bo to pod warunkiem, że nie korzystasz z iClodu. Jeśli tak, to nawet nie musisz się brać za telefon, wszystkie dane masz „na zewnątrz”.

    Z resztą jeśli w Androidzie użyjesz szyfrowania to też bez hasła danych nie wyciągniesz. Możesz odblokować telefon ale kosztem sformatowania całej pamięci. A odzyskanie zaszyfrowanych i dodatkowo skasowanych danych to już jest w zasadzie równie prawdopodobne co z iPhona. Ale tak samo chmura Googla jest tu słabym punktem.

 • annonyinganoni
  • Sebosz

   Logo możesz sobie w każdej chwili wydrukować ze strony Apple, poza tym ta informacja jest bardziej ‚na zaś’ + dla klientów z zagranicy.

   • annonyinganoni

    No to mogli dać jeszcze Lg Pay ,no i nasze „Polskie” rozwiązania np. Płatność Pekao HCE

   • pawel5635

    A co ma ten news dla klientów z zagranicy? Przecież u nich jeśli jest Apple pay to w Polsce już od dawna mogą tym płacić

    • Sebosz

     Moim zdaniem tu chodzi o kompatybilność terminali

  • kaliente

   Ależ oczywiście, że obsługuje tak samo jak znakomita większość terminali w naszym kraju. Jeśli skonfigurujesz Apple Pay z jakimś bankiem go obsługującym, to w Polsce będziesz mógł normalnie płacić iPhonem. Sęk w tym, że takich banków w Polsce póki co nie ma.

   • annonyinganoni

    Teoretycznie ,gdyby apple pay było w Polsce to terminal jak najbardziej obsługuje apple pay. Fajnie jednak że ani Samsung Pay nie pojawiło się (i raczej nie pojawi się ,projekt zawieszony w tym przypadku) w Polsce ,a do Apple Pay to jeszcze troche czasu zostało 😛 Pozatym jak chcą być tacy do przodu to czemu nie dali tam Lg Pay ,i akurat działających rozwiązań np. Płatności Pekao HCE które są o wiele dłużej od Android Pay czy blik 😛x