ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple otworzy NFC

Apple Pay w Polsce – sprawy idą w dobrym kierunku

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Na Apple Pay w Polsce czeka wielu użytkowników. Co jakiś czas słyszymy kolejne plotki, doniesienia, które rzekomo przybliżają nas do poznania daty premiery wprowadzenia płatności zbliżeniowych dla posiadaczy systemu iOS, lecz jak na razie nic się nie potwierdziło. Najnowsze informacje to również niepotwierdzone informacje, lecz tym razem pochodzą one z wielu źródeł.

Apple Pay w Polsce

Jak informuje serwis Cashless, prace nad wprowadzeniem Apple Pay w Polsce idą w coraz lepszym kierunku. Kilka polskich banków miało otrzymać w grudniu propozycję udostępnienia swoim klientom mobilnych płatności zbliżeniowych. Aktualnie rozmowy prowadzą: Alior Bank, BZ WBK, mBank oraz PKO.

Zobacz też: Uważaj na grę, która ujawnia Twoje dane!

Rozmowy są już rzekomo na takim etapie, że pozostaje ustalenie wysokości prowizji, jaka będzie odprowadzana do Apple.

Pierwszy kwartał 2018 roku

Apple Pay z pewnością nie zostanie uruchomiony w polskich bankach w tym roku. Jeśli rzeczywiście rozmowy są finalizowane, możemy się spodziewać, że pierwsze instytucje ruszą z tym tematem w pierwszym kwartale 2018 roku. Android Pay radzi sobie w Polsce bardzo dobrze. Liczne promocje pozwalają sądzić, że płatności mobilne są istotnym elementem dla wielu sklepów. Z pewnością klientów z logo nagryzionego jabłka nie zabraknie.

źródło: Cashless

Sprawdź najnowsze wpisy