Apple Pay w Polsce. Ile razy słyszeliśmy już to stwierdzenie? Ile razy byliśmy niemalże pewni terminu wprowadzenie go do Polski? Jak często pojawiały się doniesienia, że Gigant z Cupertino prowadzi rozmowy z bankami w naszym kraju? Mnóstwo. Ale dopiero teraz zdanie to wypowiedział sam Tim Cook.

Apple Pay trafi do Polski w najbliższych miesiącach

Tym razem to już nie jest zwykła plotka czy domyślanie się. Podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych Apple, sam Tim Cook potwierdził, że Apple Pay zadebiutuje w Polsce w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dokładna data nie została jednak podana. Najświeższe przecieki wspominają, że to tuż za rogiem.

Zobacz też: Co wyjdzie z fuzji T-Mobile i Sprint?

Oprócz Polski na liście krajów, które mają wkrótce otrzymać Apple Pay są Norwegia oraz Ukraina. Czy to będzie w czerwcu, czy dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku tego w tym momencie nie wiadomo. Podobnie zagadkową kwestią są banki, które jako pierwsze wprowadzą wsparcie dla Apple Pay.

źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.