ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Co najchętniej czytaliście na Android.com.pl w 2017 roku?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Rok 2017 w świecie urządzeń mobilnych przyniósł wiele nowości. Pisaliśmy o nich przez cały 2017 rok. Mogliście przeczytać teksty Łukasza Pająka, Kamila Lewickiego, Michała Dereja, Pawła Bilskiego, Adriana Celeja, Mariusza Nowaka, Kacpra Kościańskiego oraz moje. Razem napisaliśmy aż 2660 postów. Niektóre z nich były chętnie czytane, inne mniej. Przyjrzyjmy się jednak tym tekstom, które przykuły Waszą uwagę w minionym roku najbardziej. Zestawienie obejmuje 10 najlepszych wpisów z 2017 roku pod względem wyświetleń.

Miejsce 10Oszustwa w Black Friday (Adrian Celej)

Black Friday na świecie to zupełnie inna bajka niż w Polsce. Adrian przedstawił Wam przykład sklepu, który oszukał klientów podwyższając ceny przed obniżką.

Miejsce 9Terminarz wydania Android Nougat dla wielu smartfonów Samsunga (Łukasz Pająk)

Co prawda Google wydało już Androida w wersji Oreo, to zapewne wielu użytkowników nie otrzymało jeszcze Nougata. Szczególnym zainteresowanie cieszył się post z lutego 2017 roku dotyczący modeli i ich terminów aktualizacji.

Miejsce 8Abonamenty to przeżytek? Dlaczego są takie drogie? Spróbujmy to wyjaśnić (Adam Lulek)

Ograniczenia objętości wpisu na android.com.pl nie pozwoliły mi opisać tematu dogłębnie, zatem pokusiłem się o duże uproszczenia. We wpisie w ogólny sposób staram się wyjaśnić, jakie koszty mogą ponosić operatorzy komórkowi oraz próbuję oszacować koszty abonamentu w stosunku do mojej umowy z rachunkiem według wybranego kryterium. Warto dodać, że wpis był opublikowany zaledwie kilka dni temu, a już znalazł się w naszym Top 10.

Miejsce 7Galaxy S9 – logo, procesor Exynos z SI oraz 6 GB RAM (Adam Lulek)

Samsung Galaxy S8 to z pewnością świetny smartfon, jednak jego premiera odbyła się w kwietniu. Od dwóch miesięcy pojawia się coraz więcej informacji na temat Galaxy S9. Wpis dotyczący jego podstawowych parametrów był podstawą wielu kliknięć.

Miejsce 6Lista smartfonów, które otrzymają Androida Oreo (Łukasz Pająk)

Jak co roku Google wydało nową wersję zielonego robota. Android Oreo wzbudza wielkie zainteresowanie wśród czytelników. Zwłaszcza jeżeli chodzi o listy urządzeń smartfonów, które otrzymają tę aktualizację.

Miejsce 5Podwójny aparat i brak ramek? Nie do wiary, ale to smartfon Sony (Łukasz Pająk)

Sony przyzwyczaiło nas do OmniBalance Design. Firma od około 6 lat wydaje smartfony o podobnym, charakterystycznym wyglądzie. Być może w 2018 roku to się zmieni i Japończycy pokażą bezramkowego flagowca o nowym wyglądzie.

Miejsce 4Sprzętowa wycieczka z gazetką Media Markt z 2000 roku (Adrian Celej)

Adrian przypomniał Wam, co mogliśmy znaleźć w gazetce popularnej sieci handlowej 18 lat temu. Z chęcią czytaliście o sprzęcie, który dzisiaj wydaje się być nieco przestarzały.

Miejsce 3Koszt wymiany wyświetlacza w Galaxy S8+ w Polsce (Adam Lulek)

Bezramkowe wyświetlacze są hitem tego roku. Jednak jeśli taki ekran jest dodatkowo zakrzywiony, to jego wymiana może być dość kosztowna. W kwietniu zrobiłem „mały research”, ile taka „przyjemność” będzie kosztowała w Polsce.

Miejsce 2Długa lista smartfonów, które otrzymają Androida Oreo (Adam Lulek)

Była to pierwsza tak długa lista na naszym portalu. Jednak ponownie widać, że Oreo przyciąga jak magnes.

Miejsce 1Huawei Mate 10 Lite w Polsce (Kamil Lewicki)

To najpopularniejszy wpis na naszym portalu w tym roku. Z pewnością wielu z Was zainteresował smartfon z dużym ekranem i niewielkimi ramkami w przystępnej cenie. Sądzę, że urządzenie to już jest hitem na polskim rynku.

Na popularność i klikalność wpisów z pewnością wpływa szereg czynników, wśród których znajduje się przykładowo tytuł i temat wpisu, jego wyczerpanie, jakość tekstu, grafika główna. W tym miejscu dziękuję, że 4 moje wpisy znalazły się w zaszczytnym gronie najbardziej klikalnych artykułów w 2017 roku na android.com.pl.

Sprawdź najnowsze wpisy