Galaxy S8 i S8+ były hitami

Samsung Galaxy S8 i S8+ zostały bardzo ciepło przyjęte przez krytyków. Wiele zagranicznych mediów przyznawało smartfonom oceny na poziomie 9/10 w recenzjach. Także klientom spodobały się flagowce z Infinity Display. Według Koreańczyków smartfony sprzedają się najlepiej w historii linii Galaxy S. W związku z tym oczekiwania co do następcy są bardzo wysokie. Jedno jest pewne: podzespoły flagowca względem Galaxy S8 będą lepsze.

Sztuczna inteligencja to nowy standard

Według najnowszych informacji Samsung pracuje nad nową wersją procesora Exynos, który ma być wsparty przez sztuczną inteligencję. Do tej pory pewne aspekty SI mogliśmy zobaczyć u Apple: „Apple A11 Bionic neural engine”, Google: „Google Pixel Visual Core” oraz ostatnio Huawei w smartfonie Mate 10. W tym ostatnim, NPU zawarte w procesorze ma korzystać z algorytmów, które wesprą pracę smartfona i robienie fotografii.

 

Zobacz także: Face ID w Galaxy S9

 

Nowy Exynos z SI oraz 6 GB w Galaxy S9

Do grona firm, które wykorzystują namiastkę sztucznej inteligencji w smartfonach dołączy spółka z Korei Południowej. Samsung zainwestował znaczną sumę pieniędzy w chińską spółkę DeePhi Tech, która specjalizuje się w AI. Firma do tej pory współpracowała z takimi gigantami jak Amazon czy MediaTek. Teraz ma ona pracować z Samsungiem nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesorach Exynos. Algorytm zawarty w chipsecie ma się „uczyć” procesów zachodzących w telefonie. Według Korea Herald procesor Exynos 9810 z SI ma pojawić się już w Galaxy S9. Ponadto przyda się on w przypadku, gdy we flagowcu faktycznie zobaczymy Face ID. Dodatkowe możliwości procesora będą potrzebne także przy robieniu zdjęć. Czynność ta stanie się szybsza, łatwiejsza oraz pochłonie mniej energii urządzenia. Oczywiście wersja, która zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych będzie miała chipset od Qualcommu, czyli Snapdragon 845. Oba procesory mają być wykonane w technologii 8 nm, która zapewni większą energooszczędność.

 

Nowy procesor nie będzie odosobniony w walce o błyskawiczne działanie flagowca. Wesprze go 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Ma być ona wciąż rozszerzalna o karty microSD. Być może na rynku chińskim pojawi się wersja z 256 GB pamięci wewnętrznej.

Logo i czas premiery

Dodatkowo możemy zobaczyć logo Galaxy S9 i S9+. Wyglądają one bardzo podobnie do tych, jakie widnieją przy tegorocznych flagowcach. Zaskoczenia więc w tej materii nie ma. Ponownie zobaczymy dwa urządzenia z zagiętymi ekranami. Według wcześniejszych wycieków jedno ma mieć 5,8-calowy ekran, a drugie 6,2-calowy.

Według różnych źródeł Galaxy S9 zostanie prawdopodobnie zaprezentowany pod koniec lutego, tuż przed targami MWC w Barcelonie lub pod koniec marca. Sądzę jednak, że będziemy mieli do czynienia jedynie z niewielkimi zmianami, głównie podzespołów smartfonów. Nie wydaje mi się, aby Samsung znacznie zmienił wygląd urządzeń i ich bardzo dobrze oceniane ekrany Infinity.

 

Źródło: phonearena, androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.