Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu? Krok po kroku

6 minut czytania
Komentarze

Posiadanie słuchawek bezprzewodowych, jest oczywistym ułatwieniem w codziennym życiu – to jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu sprawia jednak pewne problemy. Dzięki nim można bez przeszkód rozmawiać, jednocześnie nie wyciągając urządzenia z kieszeni, ponieważ wiele modeli posiada również wbudowany mikrofon. Takie słuchawki również sprawdzą się idealnie podczas biegania, a to za sprawą braku okablowania, dzięki czemu można swobodniej się poruszać. Jednakże co jakiś czas pada pytanie „jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe JBL do telefonu Xiaomi?”. Jest to jednak bardzo proste! Najwyższa pora, by dowiedzieć się, jak sparować słuchawki bezprzewodowe ze swoim telefonem.

Jak łączyć słuchawki bezprzewodowe z telefonem i innymi urządzeniami?

Słuchawki bezprzewodowe dziś zna praktycznie każdy z nas. I korzysta także wielu – niezależnie od tego czy to modele słuchawek JBL, AirPods, czy inne. Zwykle wystarczy przytrzymać przycisk zasilania, aby przełączyć słuchawki Bluetooth w tryb parowania. Jeśli to nie zadziała, sprawdź instrukcję dołączoną do słuchawek. Wskaźnik LED zwykle miga na niebiesko i czerwono lub usłyszysz dźwięk w słuchawkach, gdy są gotowe do działania.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Czasem jednak łączenie słuchawek bezprzewodowych z telefonem może wymagać nieco więcej działania. W takich sytuacjach warto sprawdzić, jak to zrobić.

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych na telefonie z systemem Android

Dzięki jednolitemu systemowi, jakim jest Android, w każdym przypadku, poniżej opisane kroki będą wyglądać identycznie. Nie ma znaczenia to jaki model telefonu jest używany. To, jak podłączyć słuchawki do telefonu Samsung, Huawei czy Xiaomi – będzie wyglądać dokładnie tak samo. Android to po prostu system, który pozwala na bezproblemową konfigurację i łatwe parowanie. Sprzęty, które działają na tym systemie, są proste w konfiguracji. Wobec tego taka kwestia jak konfiguracja słuchawek bezprzewodowych będzie przebiegać w ten sam sposób.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu Huwaei lub Samsung?

 1. Należy dotknąć i przeciągnąć pasek powiadomień, znajdujący się na górze ekranu głównego.
 2. Dotknąć i przytrzymać ikonę Bluetooth.
 3. Następnie kliknąć przycisk „Skanuj”.
 4. Należy upewnić się, że słuchawki bezprzewodowe Bluetooth są włączone.
 5. Wszystkie dostępne urządzenia, pojawią się teraz na liście.
 6. Teraz, należy wybrać nazwę urządzenia, z którym chcesz się połączyć.
 7. O sukcesie informuje ikona, znajdująca się w górnej części ekranu.

Tak więc jeżeli nie jest wiadome jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu Philips, to wszystkie te kroki, będą wyglądać tak samo, co znacznie ułatwia parowanie słuchawek. Jest to ułatwienie, ponieważ istnieje wiele modeli smartfonów z systemem Android.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe JBL do telefonu?

Zastanawiasz się nad tym, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe? Zawsze najlepiej jest poszukać informacji w instrukcji obsługi, którą udostępnia producent. Dajmy jednak na to, że instrukcja się zapodziała, a ty nie masz jej pod ręką. W takim razie warto wiedzieć, jak podłączyć te najpopularniejsze. A do nich właśnie należą słuchawki bezprzewodowe JBL, które świetnie sprawdzają się do komputerów oraz telefonów.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe JBL do telefonu? Należy wykonać poniższe czynności:

 1. Upewnij się, że słuchawki bezprzewodowe znajdują się w trybie parowania. Dzięki temu będą mogły połączyć się z urządzeniem, które ma włączony Bluetooth.
 2. Po pierwsze włącz słuchawki (powinieneś zobaczyć migającą niebieską lampkę zasilania, aby potwierdzić, że są włączone).
 3. Naciśnij przycisk Bluetooth, by słuchawki weszły w tryb parowania.
 4. Podążaj za tym, co wyświetla się na ekranie twojego telefonu, albowiem wiele może zależeć od tego, czy masz system Android, iPhone bądź inny.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu iPhone?

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych na telefonie marki iPhone może być nieco trudniejsze niż w przypadku modeli Android. Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu iPhone? Należy:

 1. Wybrać kolejno opcje Ustawienia > Bluetooth i włączyć funkcję Bluetooth.
 2. Należy pozostać na tym ekranie aż do zakończenia czynności łączenia akcesorium w parę.
 3. Teraz należy włączyć swoje słuchawki bezprzewodowe, tak by iPhone mógł je wykryć.
 4. Słuchawki pojawią się na ekranie z listą urządzeń.
 5. Aby połączyć się ze słuchawkami, należy kliknąć ich nazwę.
 6. Słuchawki powinny zostać teraz bezproblemowo połączone z telefonem marki iPhone.

Czasami może pojawić się komunikat informujący o tym, że należy włączyć obsługę Bluetooth dla danej aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy wejść w opcje Ustawienia > Prywatność oraz nacisnąć przycisk z opcją Bluetooth. Następnie włączyć Bluetooth dla aplikacji, które będą używane.

Łączenie słuchawek bezprzewodowych z telefonem. Co zrobić, gdy jedna słuchawka nie działa?

Często zdarza się tak, że mimo iż udało się połączyć słuchawki bezprzewodowe z telefonem, to jedna słuchawka zwyczajnie nie działa. Istnieje kilka powodów, za sprawą których może się tak dziać. Najczęściej działanie drugiej słuchawki można jednak przywrócić w prosty sposób.

 1. Czasem może się okazać, że słuchawki bezprzewodowe nie działają… ponieważ zapomniałeś ich naładować! Należy upewnić się, że słuchawka nie jest rozładowana. Aby to zrobić, należy włożyć słuchawkę z powrotem do pudełka, a następnie za pomocą przycisku go włączyć. Słuchawka powinna teraz się zaświecić, lub migać. Szczegółowy opis zachowania danego modelu, będzie opisany w instrukcji obsługi.
 2. Następnym powodem, jest zwyczajne utracenie połączenia ze smartfonem. W takim przypadku należy słuchawkę wyłączyć i włączyć ponownie, lub zbliżyć ją do telefonu.
 3. Ostatnim powodem, może być zerwana synchronizacja słuchawek. Aby naprawić ten problem, należy zwyczajnie włożyć obie słuchawki do etui. Następnie postępować zgodnie z dostarczoną do danego modelu instrukcją.

Co możesz zrobić, jeśli słuchawki nie działają? Zresetować je. To naprawdę potrafi rozwiązać problem. 

Przed zakupem i łączeniem słuchawek bezprzewodowych, warto sprawdzić, jakie dodatkowe opcje one posiadają. Niektóre, np. dają dostęp do elementów sterujących Siri, jak w przypadku AirPods. Inne pozwalają odbierać i wykonywać połączenia, niczym z tradycyjnego zestawu słuchawkowego do komórki. Są też takie, które pełnią rolę po prostu… słuchawek. Warto więc przed zakupem zastanowić się, co będzie dla ciebie najlepsze. 

Motyw