Małe radio do kuchni – jak wybrać najlepsze?

5 minut czytania
Komentarze

Małe radio do kuchni to sprzęt, które pomimo upływu lat i szerokiej dostępności coraz bardziej zaawansowanych urządzeń, zupełnie nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – w dobie bogactwa rozmaitych bodźców wizualnych małe radio do kuchni pomoże odciążyć wzrok, umożliwiając jednocześnie nieograniczony dostęp do informacji radiowych i ulubionych utworów muzycznych podczas gotowania lub spożywania posiłków.

W poniższym tekście przyglądamy się najważniejszym parametrom technicznym różnych modeli odbiorników radiowych – tanich i tych nieco droższych, mniejszych i większych, ale przede wszystkim z dobrym odbiorem, gwarantującym wysoki komfort użytkowania na co dzień i od święta. Zapraszamy do lektury!

Małe radio do kuchni. Jakie radio kupić?

Radio to jeden z najpowszechniejszych i najprostszych sprzętów w gospodarstwach domowych na całym świecie. Mimo ogromnej popularności radia mało kto dobrze dokładnie zna zasadę jego działania i parametry, na które bezwzględnie warto zwrócić uwagę podczas kupowania nowego odbiornika do kuchni.

Poza walorami czysto praktycznymi, małe radia do kuchni potrafią być nie lada ozdobą wnętrza – aktualna moda na dodatki retro i w stylu vintage sprawia, że w sklepach stacjonarnych i on-line bez problemu znajdziemy relatywnie niedrogie radia o nietuzinkowym wyglądzie. Na co – poza wyglądem odbiornika – warto zwrócić uwagę przy kupowaniu małego radia do kuchni?

Małe radio do kuchni powinno być umieszczone w taki sposób, by nie stanowiło przeszkody podczas gotowania, spożywania posiłków czy przeprowadzania innych prac w pomieszczeniu. Warto z tego względu zwrócić uwagę na małe, kompaktowe radia, które można przymocować pod wiszącą szafką, co z pewnością zaoszczędzi cenne miejsce w niewielkich kuchniach. Z kolei małe, tanie radio zasilane akumulatorami (w miejsce tradycyjnego podłączenia do źródła prądu za pomocą przewodów) może być fantastycznym wyborem, gdy planujemy korzystać ze sprzętu nie tylko w kuchni, ale i w plenerze.

Zobacz także: Jakie słuchawki bezprzewodowe? Różne przedziały cenowe

Nie mniej istotnym aspektem, gdy wybieramy małe radio do kuchni, jest wygodne pokrętło regulacji fali i głośności, a także czytelną skala częstotliwości. Poza klasyczną funkcją, jaką jest odbieranie kanałów radiowych, odbiorniki radiowe mogą także dysponować funkcjami łączności bezprzewodowej, a dzięki temu odtwarzać muzykę zapisaną na innych urządzeniach. Funkcja taka może być przydatna w sytuacji, gdy mamy swoje ulubione ścieżki dźwiękowe np. na smartfonie.

W naszym tekście przedstawiamy trzy radioodbiorniki kuchenne, które cechują się dobrymi parametrami technicznymi i mogą wspomóc niezdecydowanych w wyborze nowego sprzętu.

Jakie radio kupić do kuchni? Propozycja 1: Radio do kuchni Philips AE2160/00C

Przenośne radio Philips AE2160/00C można nabyć w sklepach online za nieco powyżej 100 złotych. Urządzenie niewielkich rozmiarów (15 na 21 centymetrów) w uniwersalnym szarym kolorze wykorzystuje jeden kanał zapisu dźwięku – jest zatem odbiornikiem monofonicznym. Jeśli jednak od czasu do czasu zależeć nam będzie na wyższej jakości odtwarzania dźwięku – nic straconego, bowiem radio Philips AE2160/00C ma wbudowane wejście słuchawkowe (wtyk typu jack 3,5 milimetra), dające możliwość słuchania audio w trybie stereofonicznym.

Zdecydowaną zaletą tego kuchennego radioodbiornika jest fakt, że może być zasilany zarówno sieciowo, jak i bateryjnie – nie będzie zatem problemu, gdy zaistnieje potrzeba przeniesienia radia na taras czy zabranie go na piknik. W pełni naładowany akumulator gwarantuje około 300 godzin działania radioodbiornika.

Opisywany sprzęt obsługuje częstotliwość w zakresie MW i LM wraz z modulacją FM. Na koniec warto dodać, że wyszukiwanie poszczególnych programów radiowych odbywa się w sposób analogowy.

Propozycja 2: małe radio kuchenne Ferguson Regent Cucina

Ciekawa propozycja wśród kuchennych radioodbiorników, nieco droższa wobec opisanego Philipsa – w sklepach internetowych dostępna za około 170 złotych. Model jest wart uwagi w przypadku osób, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu ograniczonej przestrzeni w kuchni – zamiast zajmować miejsce na blacie, radio kuchenne Ferguson Regent Cucina można podpiąć pod spód wiszącej szafki. Jego nowoczesna, spłaszczona bryła sprawi, że idealnie wtopi się w otoczenie, dając o sobie znać jedynie dzięki nadawanej muzyce.

Jakimi właściwościami technicznymi może pochwalić się radio kuchenne Regent Cucina? Jest to radio cyfrowe, które posiada dwa głośniki – z tego względu gwarantuje ono odtwarzanie dźwięku w trybie stereofonicznym. Co warte odnotowania, ten niewielki radioodbiornik oferuje możliwość łączności z innymi urządzeniami przez Bluetooth.

Dlaczego Regent Cucina będzie doskonałym pomocnikiem w kuchni? Poza odtwarzaniem muzyki i programów radiowych, odbiornik ma wbudowaną funkcję alarmu (np. na czas pieczenia ciasta), a jego ekran jest odporny na zachlapania.

Radio kuchenne w stylu retro? Propozycja 3: Feegar Retro Mini Radio Kuchenne Bt 4.2 Vintage

Ostatnia z naszych radioodbiornikowych propozycji to prawdziwa perełka wśród sprzętów tego typu. Analogowe, tanie radio do kuchni w stylu retro – tak, to zupełnie możliwe z Feegar Retro Mini.

Jest to odbiornik działający w trybie monofonicznym (odtwarza dźwięk z jednego głośnika), a sklepach internetowych dostępny jest za około 120 zł. Dla miłośników dekoracji wnętrz dodamy, że radio dostepne jest w wielu wersjach kolorystycznych, które z pewnością dodadzą uroku każdej kuchni w stylu vintage.

Zobacz także: Najlepsze podcasty kryminalne. Zobacz ranking

Jak wyglądają parametry tego radia do kuchni? Jest ono niewielkich rozmiarów (około 7 na 11 centymetrów). Radio kuchenne marki Feegar możemy zasilać na dwa sposoby – sieciowo (np. w warunkach domowych) lub bateryjnie (w przypadku, gdy chcemy zabrać radio poza dom). W pełni naładowany akumulator pozwoli na działanie radia przez dziesięć godzin. Radioodbiorniki posiada wbudowaną funkcję Bluetooth, co pozwoli na odtwarzanie muzyki ze smartfona, laptopa czy tabletu.

Dzięki wbudowanemu wejściu sprzęt umożliwia także odtwarzanie audio z karty microSD. Radio do kuchni Feegar obsługuje częstotliwość w zakresie MW i LM razem z modulacją FM.

    Motyw