Mail

Najlepszy klient pocztowy na Windows – który warto wybrać?

4 minuty czytania
Komentarze

Pomimo dużej popularności korzystania ze skrzynki pocztowej w przeglądarce, klienci pocztowi mają wielu zwolenników. W większości przypadków webmail zaspokaja potrzeby osób, które nie korzystają z dużej liczby skrzynek mailowych. Klientów pocztowych zaczyna się doceniać wtedy, kiedy codziennie korzystasz z wielu różnych adresów w innych usługach pocztowych. Dzięki temu wszystko masz w jednym miejscu. Nie musisz wchodzić na każdą stronę internetową osobno. To bardzo wygodne rozwiązanie, które usprawni Twoją codzienną pracę. Jaki jest najlepszy klient pocztowy na Windows?   

Poczta dla systemu Windows 10 – domyślne rozwiązanie bez zbędnego kombinowania

Windows 10
Obraz 2023583 z Pixabay

To najszybsze rozwiązanie, ponieważ zapewne masz je na swoim komputerze. Jeśli dopiero co kupiłeś urządzenie, prawdopodobnie będziesz mieć przypięta aplikację do paska. Konfiguracja jest dość intuicyjna. Możesz dodać wiele różnych kont pocztowych, dzięki czemu przez cały czas jestem na bieżąco, że wszystkimi skrzynkami. Aplikacja zapewnia również możliwość personalizacji. Dlatego, żeby poczuć się bardziej niż u siebie, możesz dopracować kolory i szatę graficzną, jeśli według Ciebie domyślne ustawienia wymagają poprawki. 

 Zobacz także: Czy to funkcje z Outlook, z których nie korzystasz? To błąd! Pora się do nich przekonać 

Outlook dla użytkowników Office / Microsoft 365  

Outlook
Obraz mohamed Hassan z Pixabay

Słynna aplikacja, której dla wielu osób, nie trzeba przedstawiać. To usługa wchodzącą w zakres dawnego pakietu Office, a teraz już Microsoft 365. Jeśli na co dzień korzystasz z Worda, Excela I PowerPointa, wtedy na pewno wybór Outlooka będzie dobry ze względu na kompatybilność różnych rozwiązań i opcji. Zarządzanie wiadomościami można poszerzyć o aplikacje OneNote, do którego można bezpośrednio przekazywać maile z poziomu Outlooka. Aplikacja w wersji desktopowej udostępnia szereg niezbędnych w codziennej pracy funkcji, włącznie z możliwością prostego skonfigurowania stopki/podpisu w wiadomościach.

Zobacz także: 5 powodów, dlaczego warto korzystać z Microsoft Outlook 

Stare i nadal dobre rozwiązanie –Mozilla Thunderbird

Mail
Obraz mohamed Hassan z Pixabay

Niegdyś bardzo popularnym program pocztowy, który tak samo jak konkurencja pozwala na zarządzanie kilkoma skrzynkami jednocześnie. Wiele osób na pewno może odnieść wrażenie, że aplikacja nieco zatrzymała się w czasie. To fakt, interfejs dla wielu użytkowników może być dużą wadą nie do przeskoczenia. Pomiędzy Pocztą dla systemu Windows 10 i Outlookiem w tej kategorii jest duża różnica. Jednak, jeśli nie zwracasz uwagi na wizualną stronę programu pocztowego, a zależy Ci jedynie na płynnym działaniu, wtedy warto wypróbować Mozillę Thunderbird.  

Pobierz Mozilla Thunderbird 

Mailbird – dużą możliwość konfiguracyjna

Mail
Obraz Tumisu z Pixabay

W przypadku tego klienta pocztowego można śmiało mówić o wygodnej pracy. Program zapewnia duże możliwości konfiguracyjne, dlatego na pewno dopasujesz skrzynkę do swoich potrzeb i wymagań. Dodatkowo możesz zabawić się w personalizację swojego Mailbirda. Tutaj również masz spore pole do popisu. Jednak musisz pamiętać również o sporych ograniczeniach w przypadku osób korzystających z darmowej opcji. Jeśli program się spodoba i będziesz chciał na nim pracować i wyciągać więcej, wtedy warto pomyśleć o zainwestowaniu w poszerzoną wersję.  

Pobierz Mailbird! 

Em Client – nowoczesny design i garść ciekawych funkcji 

Mail
Obraz Gerd Altmann z Pixabay

To propozycje przede wszystkim dla miłośników minimalistycznych rozwiązań. To klient pocztowy, który jest bardzo intuicyjny. Nie musisz poświęcać dużo czasu na naukę obsługi programu. Aplikacja zapewnia wiele opcji takich jak szybki tekst, tłumaczenie wiadomości, wysyłka z opóźnieniem, notatnik. Dla osób lubiących produktywne rozwiązania czeka również możliwość synchronizacji kalendarza oraz zadań. Jeśli pracujesz późno, jednak nie chcesz wysyłać wiadomości o takich porach, wtedy możesz skorzystać z możliwości opóźnionych maili. Pozwolą wychodzić wiadomością o późniejszych porach do odbiorcy – sam ustawiasz porę wysyłki.  

Pobierz eM Client 

Najlepszy klient pocztowy na Windows? Wybór aplikacji pocztowej to ważna kwestia dla osób, które pracują na skrzynce pocztowej dość intensywnie. Męczysz się z posiadaniem wielu kont w różnych usługach pocztowych? Klient pocztowy również rozwiąże Twój problem. Os tej pory wszystkie skrzynki będziesz mieć w jednym miejscu. Oszczędzisz sobie czasu na przeskakiwanie po stronach internetowych i logowanie się do każdej z osobna. Program pocztowy to także sposób na ucieczkę od reklam, które potrafią zajmować sporą część witryny internetowej. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz talha khalil z Pixabay 

Motyw