ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mail

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Microsoft Outlook

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Pomimo ogromnego wzrostu komunikatorów poczta elektroniczna nadal jest używana na szeroką skalę jednakowo przez użytkowników firmowych oraz prywatnych. Od wielu lat najpopularniejszym klientem pocztowym jest Microsoft Outlook. Dlatego jego sylwetki raczej nie należy szczególnie przedstawiać. Aplikacja jest dostępna na komputery oraz urządzenia mobilne. Jednak konkurencja nie śpi. Dlaczego warto korzystać z Microsoft Outlook? Jakie są powody, aby pozostać przy sprawdzonym rozwiązaniu z rodziny Microsoft 365 (dawnego Office’a).  

Wydziel swoją pracę poza przeglądarkę w celu zwiększenia skupienia 

Klient pocztowy to osobna aplikacja, która pozwala zmienić środowisko pracy w dobie rosnącej popularności webmaila. Jest to oczywiście zmiana na plus, ponieważ dzięki temu możesz zagwarantować sobie większe skupienie. To przełoży się na efektywność Twojej pracy. Pozbędziesz się zarządzania swoją skrzynką mailową oraz pisaniem maili w towarzystwie dziesiątek otwartych kart. Wśród nich kryje się wiele kuszących możliwości, które będą rozpraszać i zabierać Twój czas, kiedy zdecydujesz się je kliknąć.  

Pobierz Microsoft Outlook z Google Play!  

Potrzebujesz zaawansowanego programu z mnóstwem różnych funkcji?

Outlook zapewnia wiele funkcji, które dla większości mogą być mniej lub więcej przydatne. Na uwagę zasługują słynne reguły. Pozwalają ustawić typowe reakcje Twojej skrzynki na poszczególne maile. Przykładowo, kiedy do mailbox’a wpada wiadomość z określonym słowem w temacie, wtedy dochodzi do wybranej reakcji – przeniesienie do odpowiedniego folderu. Dla użytkowników OneNote’a szczególnie ciekawą może okazać się opcją eksportu maila do cyfrowego notesu. Bardzo przydatne, jeśli potrzebujesz je dalej opracowywać i robić z nich notatki lub archiwizować. OneNote jest bardzo elastyczną aplikacją, w której będziesz w stanie zarządzać wszystkim już po swojemu.  

Zobacz także: Czy to funkcje z Outlook, z których nie korzystasz? To błąd! Pora się do nich przekonać 

Kompatybilność z innymi aplikacjami pakietu biurowego 

W przypadku klienta pocztowego można doszukać się wielu funkcjonalnych połączeń z innymi programami pakietu biurowego. Szczególnie łatwe jest archiwizowanie maili. Jeśli preferujesz zapisywać wiadomości w pliku, wówczas dysk internetowy OneDrive będzie bardzo dobrym wyborem pod tym kontem. Jest to usługa, która radzi sobie z otwieraniem plików z rozszerzeniem .eml. Dzięki temu korzystając z przestrzeni internetowej w przeglądarce, będziesz mógł bez problemu otworzyć podgląd treści. Inne dyski internetowe bardzo często potrzebują instalowania dodatków, które dopiero mogą pozwolić na odczytanie plików .eml. Pracując w Wordzie, Excelu i PowerPoincie bardzo szybko możesz dodawać pliki jako załącznik. Wystarczy wybrać dodawania załącznika i rozwinąć listę ostatnio edytowanych plików, a na pewno chwilę po tym od razu znajdziesz plik, który chcesz dodać.  

Pracuj bez dostępu do sieci

Narzędzia Microsoftu mają jedną bardzo dużą zaletę. Można na nich pracować jednakowo w trybie online oraz offline.  Jeśli jesteś w podróży nie musisz się przejmować stanem połączenia. Będziesz mógł pracować przez cały czas – bez potrzeby robienia przerw w czasie wyszukiwania Internetu. Po połączeniu się z siecią wszystkie zmiany zostaną zsynchronizowane. Jeśli jednak nie uzyskasz połączenia, wtedy nie musisz się o nic martwić. Zapiszesz wszystkie zmiany bezpośrednio w pamięci swojego urządzenia. Kiedy już faktycznie będziesz w stanie pracować online, wtedy OneDrive automatycznie zsynchronizuje wszystkie zmiany.  

Zobacz także: Microsoft testuje integrację poczty Gmail z Outlookiem 

Outlook oferuje duże możliwości zarządzania kontaktami 

Klient pocztowy Microsoftu słynie również ze swoich możliwości zarządzania kontaktami. To właśnie tutaj możesz opisać swoje kontakty tak, aby stworzyć konkretną bazę danych. Dzięki temu znacznie łatwiej można odszukiwać określone kontakty, które bardzo często potrafią nie być użytkowane przez długi czas i nagle zaczynasz ich potrzebować. Wtedy przy dobrze opisanych kontaktach nie powinieneś mieć żadnych problemów z trafieniem do właściwej osoby z kontaktem.  

Zobacz także: Outlook z nową funkcją – pisanie wiadomości będzie prostsze 

Dlaczego warto korzystać z Microsoft Outlook? Jeśli korzystasz z innych rozwiązań Office’a, wówczas jest to dla Ciebie całkiem naturalny wybór. Jednak klient pocztowy zapewnia również pokaźny zestaw zaawansowanych funkcji. Wiele z nich ułatwia zarządzanie skrzynką pocztową – przykładem może być ustawianie reguł.  

Źródło obrazka wyróźniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy