O tym, czy anulowanie produkcji Days Gone 2 jest prawdą, dowiemy się niedługo. Przynajmniej taką można mieć nadzieję po tym, jak swój artykuł na Bloomberg opublikował Jason Schreier. Dziennikarz lubi dolewać oliwy do ognia, ale jego teksty nie zawsze pokrywały się później z rzeczywistością. I trzeba trzymać kciuki za to, by tym razem też tak było. Inaczej gracze zostaną pozbawieni naprawdę interesującego tytułu.

Anulowanie produkcji Days Gone 2

Jason Schreier napisał tekst, w który poinformował m.in. o tym, że powstaje The Last of Us Remake na PS5. O ile ta decyzja może być podyktowana czystą ekonomią, ponieważ produkcja i tak się dobrze sprzeda, to już kolejne doniesienia wydają się… dziwne. Wygląda na to, że anulowanie produkcji Days Gone 2 stało się faktem, a przynajmniej według słów dziennikarza. Sony, ani tym bardziej Bend Studio, jeszcze nie potwierdziło tych informacji. Niestety, ale także im nie zaprzeczono, czyli gracze dalej żyją w niewiedzy.

Według dziennikarza pracownicy Bend Studio zostali oddelegowani do prac nad nową produkcją Naughty Dog. Sony ponoć stawia na sprawdzone tytuły, a Days Gone 2 takim tytułem po prostu nie jest. Głównie dlatego, że po premierze pierwszej części gra spotkała się z bardzo mieszanymi recenzjami. Owszem, na początku tytuł miał sporo błędów, ale aktualizacje dość szybko naprawiły to, co było nie tak. Gracze produkcją Bend Studio byli zachwyceni, a kontynuacja wydawała się tylko kwestią czasu. Bend Studio to stosunkowo niewielki developer, a szczególnie w zestawieniu z Naughty Dog. Jak na ich „moce przerobowe”, to Days Gone było wyjątkowo dobrze przygotowaną grą.

Zobacz też: Recenzja PlayStation 5 po kilku miesiącach użytkowania. Jak wypada nowa konsola Sony?

Pierwsze Days Gone jest teraz w ofercie PS Plus, a wiosną gra ma pojawić się na komputery osobiste. Przypomina to trochę sytuację z Horizon Zero Dawn, które kontynuacje ma dostać jeszcze w tym roku. Niewykluczone więc, że anulowanie Days Gone 2 to tylko plotki. Zobaczymy, czy Sony się do nich ustosunkuje.

Źródło: Bend Studio / Bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.