ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
The Last of Us remake ps5

The Last Of Us Remake trafi na PS5? Decyzja, którą trudno zrozumieć

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Wygląda na to, że The Last of Us Remake powstaje i trafi na PS5. I nie, nie mówimy tutaj po prostu o odpaleniu produkcji w trybie wstecznej kompatybilności, ale o tytule, który tworzony jest bezpośrednio pod nowe konsole Sony. Przed premierą PlayStation 5 żartowano, że prędzej czy później rynek zaleją różnego rodzaju odświeżone wersje gier i wygląda na to, że było w tym trochę prawdy.

The Last of Us Remake na PS5

The Last Of Us Remake PS5

Nie jest tajemnicą to, że na konsole nowej generacji nie ma jeszcze zbyt dużo tytułów, które wykorzystują jej moc. Nie dziwne więc, że gracze, którzy mają już Playstation 5 sięgają po starsze produkcje. Te odpalone na nowym sprzęcie działają lepiej i  gra się w niej przyjemniej. Dziwić więc może to, że powstanie The Last of Us Remake na PS5. Przypomnijmy, że gra pojawiła się jeszcze na PS3 i była pięknym zamknięciem generacji. Później zadebiutowała także w odświeżonej wersji na konsole PS4, a teraz można w nią grać także na PS5. Tytuł pojawił się w 2013 roku i choć ma już swoje lata, to dalej wygląda znakomicie.

Cała sytuacja jest o tyle ciekawa, że remake gry powstawał w niewielkim zespole Visual Arts Service Group. To zespół, który zajmował się głównie dopracowywaniem produkcji dla większych developerów. Wprawdzie grupa chciała stworzyć także własną grę, ale na to nie udało się uzbierać funduszy. Visual Arts Service Group wspierało Naughty Dog w pracach nad The Last of Us 2, a jednocześnie rozwijało remake pierwszej części. Z czasem okazało się, że ludzie z Naughty Dog mają decydujący głos nad projektem i to im zlecono dalsze prace nad odświeżeniem tytułu na konsole nowej generacji.

Zobacz też: Kolejny rekord w Super Mario Bros.

Wygląda na to, że The Last of Us Remake na PS5 nie będzie po prostu aktualizacją, która zostanie oddana w ręce fanów, a pełnoprawną produkcją. Na usta ciśnie się pytanie – po co? Odpowiedź jest chyba prosta. Pieniądze. Fani tytuł kupią, a do tego powstaje serial dla HBO, więc zainteresowanie będzie jeszcze większe. Zobaczymy, czy za tytuł też przyjdzie nam zapłacić około 350 złotych…

Źródło: EuroGamer / Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy