Days Gone trafi na PC, a tym samym stanie się kolejną produkcją, która przestanie być tytułem ekskluzywnym dla platformy PlayStation. Stało się tak już z Death Stranding oraz Horizon Zero Dawn, a wygląda na to, że więcej gier z PlayStation zacznie się pojawiać na komputerach osobistych. Czyżby Sony chciało iść drogą Microsoftu i połączyć ze sobą te dwie platformy?

Days Gone na PC

Days Gone PC

Wielu graczy uważa, że tytuły ekskluzywne na daną platformę są tym, co ją „sprzedaje”. Chcesz grać w produkcje sygnowane logo Sony? Wybierasz PlayStation. Microsoft postawił na coś innego, czyli połączenie konsoli Xbox z rynkiem komputerów osobistych. To dobra strategia dla firmy, która przecież odpowiedzialna jest także za system Windows, który znajdziemy na ogromnej liczbie PC-tów. W przypadku Microsoftu takie połączenie ma sens, co widać też w ich strategii dotyczącej usługi Game Pass i pakietu Ultimate. Jedna cena, dostęp do gier na obu platformach, a do tego jeszcze doszedł ostatnio Android.

Sony kojarzyło się do tej pory głównie z ekskluzywnymi produkcjami, których nie dało się odpalić nigdzie indziej, a jedynie na ich konsolach. I mówimy tutaj o naprawdę dobrych produkcjach, jak chociażby Ghost of Tshushima, The Last of Us czy właśnie Days Gone. I choć ten ostatni tytuł z początku spotkał się z dość chłodnym przyjęciem przez społeczność, to z czasem gracze go pokochali. Teraz Days Gone trafi na PC i ma to się stać wiosną tego roku. Wprawdzie nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, ale gra ma już swoją zakładkę na Steam.

Zobacz też: Sony potwierdziło, że pracuje nad systemem PlayStation VR nowej generacji.

Fabuła Days Gone

Days Gone PC

Grałem w Days Gone niedługo po premierze produkcji na PlayStation 4 i muszę przyznać, że to naprawdę ciekawy tytuł. Świat po apokalipsie, świrusy i motocykle – czego chcieć więcej? Po aktualizacjach, które poprawiały błędy w grze, można w niej było spędzić czas już dużo przyjemniej. Otwarty świat wprawdzie po jakimś czasie może wydawać się lekko nudnawy, ale te 40-50 godzin można w Days Gone spędzić i nie żałować. Tak prezentuje się opis gry, który pochodzi ze Steam.

Days Gone to przygodowa gra akcji w otwartym świecie, osadzona dwa lata po straszliwej, globalnej pandemii. Zagracie w niej jako Deacon St. John, walczący o przetrwanie włóczęga i łowca nagród, przemierzający zniszczoną drogę w poszukiwaniu powodów, by dalej żyć. Surowy otwarty świat: Days Gone oferuje niezwykle realistyczne doświadczenia w otwartym świecie. Zanurz się w olbrzymim i niebezpiecznym świecie pełnym tajemnic. Przeszukując porzucone pojazdy, domy, zajazdy i miasteczka, znajdziecie surowce. Ale uważajcie – cykl dnia i nocy oraz system dynamicznej pogody wpływają na rozgrywkę i zachowania wrogów. Brutalny świat walki: dzięki nieskończonym możliwościom strategicznym możecie doskonalić swoje zdolności. Twórzcie przedmioty, wykorzystując części znalezione w terenie – od zabójczej broni białej po pułapki i inne. Musicie działać z rozwagą, gdyż każdy wybór może zadecydować o życiu lub śmierci.

Steam

Days Gone minimalne wymagania na PC

 • Procesor: Intel Core [email protected] lub AMD FX [email protected]
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4 GB)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni
 • Dodatkowo: Dysk SSD oraz 16 GB RAM są rekomendowane

Days Gone rekomendowane wymagania na PC

 • Procesor: Intel Core [email protected] lub Ryzen 5 [email protected]
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8 GB)
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni
 • Dodatkowo: Dysk SSD jest rekomendowany

Będzie więcej gier na PC-ty

Days Gone PC

Wygląda na to, że Sony powoli otwiera się na rynek komputerów osobistych. I choć nie każdemu to może się podobać, to jednak jest to strategia całkiem zrozumiała. Wypuszczając Horizon Zero Dawn na PC, gracze będą oczekiwali szybko kontynuacji, a ta pojawi się tylko na konsole PlayStation. Niewykluczone więc, że część z tych graczy zdecyduje się na zakup nowego sprzętu, jeżeli go jeszcze nie posiadało. Możemy spodziewać się kolejnych produkcji ekskluzywnych, które z czasem przestaną takimi być. Jednak na sytuacje, że premiera gry odbędzie się jednocześnie na komputerach osobistych i konsolach PlayStation, nie mamy co liczyć.

Źródło: Sony / Steam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.