google pixel watch procesor 2

Google długo pracował nad Pixel Watch — świadczy o tym… stary procesor

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Plotki o tym, że Google chce stworzyć swojego smartwatcha, krążyły po Sieci już dobrych kilka lat. Ostatecznie Amerykanie przedstawili Pixel Watcha na Google I/O 2022, więc to koniec domysłów. Oczywiście teoretycznie, bo prezentacja nie sprowadzała się do wielu szczegółów, a ogólników. Dlatego świat plotek wciąż żyje i okazuje się, że Pixel Watch rzeczywiście był przesuwany z roku na rok. Sugeruje to obecność procesora, który ma napędzać smartwatcha Google.

Google Pixel Watch może być dobrym smartwatchem, ale ze starym procesorem

Jak ujawniają źródła, Google postanowiło wykorzystać 4-letni procesor Samsunga do napędzania Pixela Watch. Mowa o dwurdzeniowym Exynosie 9110 (10 nm), który zadebiutował w 2018 roku razem z pierwszym Samsungiem Galaxy Watch. Jednostka wykorzystywana była w sumie przez Koreańczyków w ramach trzech generacji i dopiero Galaxy Watch4 otrzymał nową jednostkę w postaci znacznie ulepszonego Exynosa W920 (5 nm). Oczywiście niezbyt najnowsza jednostka obliczeniowa w kontekście smartwatchy nie ma aż tak ogromnego znaczenia, ale z drugiej strony też na pewno nie pozwoli rozwinąć skrzydeł WearOS.

Oczywiście jeśli Google faktycznie tak długo pracowało nad swoim smartwatchem, co można było słyszeć o nim w plotkach, to nie dziwi fakt, że firma nie zdecydowała się na nowszą platformę. Niemniej potwierdza się coraz większa współpraca Amerykanów z Samsungiem. Tylko znowu Koreańczycy niekoniecznie musieli chcieć oddawać Google swoje najnowsze rozwiązania, co również może być czynnikiem, dlaczego Pixel Watch ma mieć taki, a nie inny procesor.

Zobacz też: Podsumowanie Google I/O 2022 – wszystkie kluczowe rozwiązania i urządzenia, które zaprezentowano.

Oczywiście na tę chwilę to jeszcze nic w 100% pewnego. Dlatego procesor Google Pixel Watch może nas jeszcze zaskoczyć, chociaż szanse na to są małe. Tym sposobem możemy jeszcze liczyć, że jak zawsze to oprogramowanie sprawi, że znajdzie się wielu chętnych na nowego smartwatcha. Naturalnie niekoniecznie w Polsce, gdyż nasz rynek wciąż pozostaje dla Google Trzecim Światem. Niemniej czy bylibyście zainteresowani zakupem Pixela Watch?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy