Przed wami Google Pixel Watch. Google zapowiada swój zegarek

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, czego możemy spodziewać się po Google I/O 2022. Padło kilka propozycji, które faktycznie pojawiły się ostatecznie na konferencji. Jedną z nich jest zupełna nowość od Google — smartwatch Pixel Watch. Co o nim wiemy?

Pierwszy zegarek w pełni zaprojektowany przez Google

Google miało wiele wspólnego z inteligentnymi zegarkami. Stworzyli swój system dedykowany właśnie tym urządzeniom. To dało im ogromne doświadczenie i pole manewru jeśli chodzi o projekt własnego urządzenia. Jak Google twierdzi Pixel Watch to pierwszy zegarek wykonany wewnątrz i z zewnątrz w całości przez firmę. To zdanie ma być mottem przewodnim opisywanego produktu!

Przeczytaj także: Chrome OS na Google I/O – to była zwykła porażka

Dobre wieści dla użytkowników Pixeli

Otóż nowy inteligentny zegarek ma tworzyć integralną część rodziny Pixel. Sam ekosystem połączeń pomiędzy urządzeniami ma być poprawiony i ma pozwalać na płynne przełączanie się między urządzeniami i sterowanie wszystkimi a pomocą dowolnego Pixela! Nowy zegarek ma pozwolić użytkownikom na znalezienie innych urządzeń od producenta. Pixel Watch ma także oferować użytkownikom funkcje sterowania inteligentnym domem, czyli oświetleniem, systemami audio i wszystkim, co dotyczy smart home. Zegarek dorobi się także pełnego wsparcia Map, Gmaila oraz Portfela Google.

Świeży design Pixel Watch

Patrząc na zdjęcia nowego zegarka trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Google stawia na minimalizm w zupełnie innej formie. Google postanowiło odbić się od kwadratowego designu Apple Watcha, a także minimalizując design, którym posługuje się Samsung, projektując swoje smart zegarki. Nowy zegarek od Google jest w pełni minimalistyczny i całkowicie zaokrąglony. Moim zdaniem może to nawiązywać do jednego O z logo producenta, ale to tylko moja interpretacja.

Ale jak to obsługiwać?

Prawdopodobnie głównym kontrolerem zegarka będzie boczna korona, tu nie ma co spodziewać się innowacji. Wyświetlacz jest dotykowy, i jak donosi TechChurch zegarek może obsługiwać polecenia wykonywane gestami ruchowymi. Użytkownicy Pixeli na pewno pamiętają, że Google wprowadziło technologię używania gestów już w Pixel 4. Chyba nadszedł czas na jej rozwinięcie i udostępnienie w mniejszym urządzeniu. Tę informację należy traktować z pewnym dystansem, ponieważ sam producent nie potwierdził jeszcze, wykorzystania gestów w zegarku.

Rzuć okiem: Tłumacz Google dostał 24 nowe języki dzięki AI

Sportowcy będą zadowoleni

Google zadbało także o wprowadzenie udogodnień dla użytkowników, którzy chcą kontrolować swoje zdrowie. Oznacza to, że zegarek będzie w pełni śledził kondycje, statystyki, postępy sportowe i indywidualne osiągnięcia, a nawet ma ciągle kontrolować tętno. Prawdopodobnie to będą najważniejsze funkcje Pixel Watcha dla większości użytkowników.

Coś dla chętnych

Jeśli jesteście zainteresowani zegarkiem, albo chcecie poznać dokładnie wszystkie funkcje, to informacje znajdziecie tutaj! Według TechChurch istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pixel Watch pojawi się na rynku jesienią tego roku. Jego cena może wynosić między 300 a 400 USD, co daje nam widełki 1 343 zł – 1 791 zł. Póki co nie zapowiada się jednak, że smartwatch pojawi się w Polsce.

Żródło: Google I/O 2022

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy