Oppo ColorOS 12

Globalna premiera ColorOS 12 już niebawem – OPPO bierze się ostro do roboty

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Globalna premiera ColorOS 12 została zapowiedziana i system oficjalnie zostanie zaprezentowany już 11 października. Transmisje będzie można oglądać na żywo w Internecie, więc dla posiadających sprzęt od producenta to może być ciekawe doświadczenie. Widać też, że OPPO nie zamierza długo czekać z wprowadzeniem systemu opartego o rozwiązania wprowadzone przez Android 12.

Globalna premiera ColorOS 12 – data premiery

ColorOS 12 data premiery

Google oficjalnie wprowadziło już system Android 12, ale na aktualizację trzeba jeszcze poczekać. Nawet smartfony z serii Pixel jeszcze jej nie odstały, ale OPPO nie zamierza długo czekać z wprowadzeniem ColorOS 12. Zresztą o nowym systemie wiemy już całkiem sporo, ponieważ OPPO zaprezentowało go w Chinach. Teraz przyszedł czas na globalną premierę systemu, która odbędzie się 11 października o godzinie 11.00, a obejrzeć ją będzie można TUTAJ.

Nie tylko OPPO zdecydowało się już na wprowadzanie nowej wersji systemu, która oparta została na Android 12. To samo robi już OnePlus, które to samo robi z OxygenOS 12. Zresztą obie firmy są ze sobą mocno powiązane, a w przyszłym roku zobaczymy, co z tej kolaboracji wyjdzie. Wiadomo, że ColorOS 12 przyniesie sporo zmian. Część z nich będzie dotyczyła samego wyglądu systemu, który ma być teraz przyjemniejszy dla użytkowników.

Zobacz też: Weź udział w naszym konkursie i wygraj OPPO Reno6 5G!

OPPO wprowadza także nową politykę aktualizacji. Finalnie ta ma trafić do 110 różnych sprzętów, czyli około 150 milionów użytkowników na świecie. Jeżeli chodzi o same aktualizacje, to OPPO także ma zamiar dać swoim klientom coś więcej. Modele wypuszczane od 2019 roku będą otrzymywały duże aktualizacje w następujący sposób:

  • OPPO Find X  – trzy duże aktualizacje Androida
  • Seria Reno/F/K – dwie duże aktualizacje Androida
  • Seria A – wybrane modele po jednej dużej aktualizacji Androida

Do tego seria Find X/Reno/F/K przez cztery lata ma otrzymywać łatki bezpieczeństwa, a seria A przez trzy lata.

Źródło: OPPO informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy