Huawei EMUI 12

Huawei nie zapomina o Androidzie – poznajcie EMUI 12

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei już od ponad roku skupia się na HarmonyOS. Producent pracował nad aktualizacją swoich starszych telefonów sprzedawanych w Chinach z Androida do HarmonyOS, podczas gdy nowsze urządzenia działają z nowym systemem operacyjnym po wyjęciu z pudełka. Można by więc uznać, że producent definitywnie skończył z Androidem i wszystkim tym, co ma z nim coś wspólnego. To jednak złudne podejście, ponieważ Huawei po cichu zaprezentował EMUI 12.

Huawei EMUI 12

Huawei EMUI 12

Nakładka EMUI 12 miała już premierę i oferuje ona odświeżony interfejs użytkownika, jak również wiele innych usprawnień. I ma to sporo sensu, ponieważ urządzenia takie jak Huawei P30 wciąż cieszą się dużym uznaniem fanów, a ich aktualizacja do HarmonyOS odcięłaby użytkowników od Usług Google — tak kluczowych na zachodzie. EMUI 12 wprowadza głównie nowy, minimalistyczny interfejs. Jak podaje sam producent:

Innowacyjny projekt interfejsu ożywia cyfrowy świat.

 Interfejs wykorzystuje trzy główne kolory — biały, czarny i niebieski — dla uzyskania czystego wyglądu. W przypadku animacji Huawei podaje, że EMUI 12 czerpie inspirację z tego, jak ciała niebieskie poruszają się we wszechświecie. Można to zauważyć w sposobie zaprojektowania strony wyboru języka, która ma każdy język w kształcie kuli oraz w animacji synchronizacji, która ma czerpać inspirację z układów planetarnych. Dodatkowo EMUI 12 pozwoli użytkownikom dostosować nie tylko rozmiar czcionki, ale także jej grubość za pomocą suwaka. W ten sposób będzie można wybrać najbardziej komfortowy wygląd liter.

Zobacz też: Pora pozbyć się nadmiernych kilogramów? Aplikacje do odchudzania, które trzeba mieć pod ręką

Dzięki nowej wersji EMUI użytkownicy będą mogli łatwo uzyskać dostęp do panelu sterowania z dowolnego ekranu, na którym się znajdują, poprzez proste przesunięcie palcem. Panel sterowania pozwoli użytkownikom kontrolować odtwarzanie, uzyskać dostęp do ustawień Bluetooth i Wi-Fi oraz skrótów, a także podłączonych urządzeń na Device+.

Zobacz też: Mały komputer i najwyższa moc – taki będzie 14-calowy MacBook Pro

To ostatnie jest funkcją, która pozwala na łatwą współpracę pomiędzy urządzeniami producenta. Na przykład stuknięcie ikony MatePad daje możliwość wieloekranowej współpracy z Matepadem. Użytkownicy będą mogli wykonywać połączenia, wysyłać wiadomości i przeglądać zdjęcia ze swojego telefonu na ekranie tabletu. Analogicznie stuknięcie w ikonę MateBook pozwala na edycję plików z telefonu na komputerze, natomiast stuknięcie w ikonę Huawei Vision pozwala na oglądanie filmów z telefonu na dużym ekranie telewizora. Dotknięcie ikony zestawu słuchawkowego spowoduje przełączenie odtwarzania dźwięku z MatePada lub Huawei Vision na podłączone słuchawki. Niestety, producent nie podał jeszcze które urządzenia dostaną EMUI 12, ani kiedy rozpocznie się proces aktualizacji.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy