Dla niektórych osób problem z nadmiernymi kilogramami jest tematem niczym bumerang. Niestety każdy jest inny. Jeden musi przez cały czas uważać na to, co nakłada sobie na talerz, natomiast ten drugi zupełnie przeciwnie — je ile chce i niczego po nim nie widać. Na pewno każdy zna takie sytuacje ze swojego podwórka. Jednak jest coś, co może pomóc! To aplikacje do odchudzania, które pozwolą na bieżąco kontrolować postępy i mieć wszystko pod ręką. Jakie warto uwzględnić w swoim smartfonie? Wybór jest bardzo szeroki, jednak na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie aplikację do odchudzania.

Sweat — popularną aplikacją do odchudzania na całym świecie 

W aplikacji znajdziesz między innymi ćwiczenia, które są przedstawione krok po kroku. Możesz z nich korzystać w domu lub na siłowni. Jest wiele różnych wariantów, a co za tym idzie na pewno uda Ci się znaleźć takie ćwiczenia, które pozwolą pracować nad wybranymi partiami ciała. Możesz wybrać poziom treningu w zależności od Twojej sprawności. Dostępne są trzy stopnie: początkowy, średniozaawansowany oraz zaawansowany. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni pakiet ćwiczeń dla siebie. 

Pobierz Sweat z Google Play!

Zobacz także: Olimpiada w Tokio tylko dla sportowców – widzowie są mocno rozczarowani

FitOn — rozbudowana pomoc w chudnięciu 

Aplikacja stosunkowo podobna do poprzedniej propozycji. Tutaj masz możliwość określenia się w jakim kierunku chciałbyś rozwijać swoje ciało. Czy bardziej zależy Ci na treningu siłowym? A może jednak skupiasz się na cardio? Taką decyzję będziesz mógł podjąć właśnie z aplikacją FitOn. Oczywiście wszystkie ćwiczenia są przedstawione i omówione krok po kroku. W ten sposób będziesz wiedział, jak należy poprawnie wykonać przedstawione układy. 

Pobierz FitOn z Google Play! 

Fitatu — miej pod kontrolą wszystkie pochłonięte kalorie 

Dzięki Fitatu będziesz w stanie kontrolować zjedzone kalorie. Dzięki temu można zmieniać swoje nawyki żywieniowe i zacząć jeść zdrowiej i bardziej fit. Do aplikacji należy wpisać swoją masę ciała oraz aktywność. Po tym uzyskasz swoje zapotrzebowanie energetyczne. Duża zaletą Fitatu jest spora baza różnych produktów spożywczych. Poza tym znajdziesz również potrawy komponowane przez dietetyków wraz ze szczegółowym opisem wartości odżywczych. Dodatkowo dla użytkowników premium dostępne są również opcje przypomnienia o piciu wody, ustawić godziny posiłków oraz przygotować listę produktów w popularnych sieciowych supermarketach. 

Pobierz Fitatu z Google Play!

Fatsecret — dyskretne odchudzanie jak z Fitatu 

Propozycja bardzo podobna do Fitatu. Możesz wybrać swój cel i otrzymasz wskazówki i pomoc jak to osiągnąć. Wystarczy podać wszystkie parametry, o które poprosi, śmiało można pochwalić interfejs aplikacji. Jest bardzo czytelny oraz intuicyjny. Bardzo szybko załapiesz, jak należy się poruszać, by trafić w opcje, które Cię interesują. Fatsecret pozwoli na bieżąco kontrolować Twoje postępy. 

Pobierz Fatsecret z Google Play!

Zobacz także: Inteligentna koszulka dla sportowca zintegrowana z aplikacją – opracowali ją Polacy 

Yazio — zwykły i prosty licznik kalorii 

To bardzo wygodny licznik kalorii. Pozwala na wybranie jednego z trzech wariantów: redukcja ciała, utrzymanie obecnego statusu, i budową masy mięśniowej. Yazio sam podpowie, co powinieneś jeść i jak abyś otrzymał oczekiwane efekty. To idealna propozycja zwłaszcza dla tych osób, które nie oczekują niczego wielkiego. Zwykły licznik kalorii, który pozwoli określić swój cel w odżywianiu. Dzięki Yazio odchudzanie będzie zdecydowanie łatwiejsze. 

Pobierz Yazio z Google Play! 

Trener odchudzania w Twoim telefonie — nowy pomysł na aplikacje do odchudzania?

To bardzo ciekawa aplikacja zwłaszcza pod względem opracowania graficznego. Widzisz tam swojego trenera, który przygotowuje dla Ciebie cenne rady oraz zestawienia. Poza tym funkcjonowanie jest bardzo podobne do Yazio oraz Fatsecret. Dlatego Trener odchudzania jest również dobra opcja dla tych osób, które korzystały już z podobnych usług, ale szukają jednak czegoś nowego.  Aplikacja idealnie wpasuje się w poszukiwania nowych rozwiązań dla osób z problemami wagowymi. 

Pobierz Trener odchudzania – utrata masy ciała w Google Play! 

Aplikacje do odchudzania to bardzo duża pomoc dla osób dbających o swoją sylwetkę. Dzięki temu na bieżąco można monitorować swoje postępy. Dla każdego będą stanowić dużą pomoc w trudnym czasie odchudzania. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Steve Buissinne z Pixabay