Asus ROG Phone 3

Asus ROG Phone 5 gotowy – poznajcie wygląd i specyfikację

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Być może smartfony dla graczy nie skradły rynku, ale z pewnością wzbudzają na tyle duże zainteresowanie, że firmy nie mają zamiaru z nich rezygnować. Jednym ze zdecydowanie najpopularniejszych reprezentantów tej serii jest Asus ROG Phone. W tym roku czekamy na ROG Phone 5, którego wygląd poznaliśmy za sprawą certyfikacji TENAA. To oznacza, że firma jest już praktycznie gotowa na prezentację tego modelu. Równocześnie do Sieci przedostała się część specyfikacji, która – jak się zapewne domyślacie – jest typowo flagowa.

Specyfikacja i wygląd ROG Phone 5 zatwierdzone – Asus otrzymał stosowny certyfikat

Asus nie wprowadza wielu rewolucji w ROG Phone. Wszystko po to, żeby zachować możliwie najwyższą kompatybilność wsteczną dla dostępnych akcesoriów. Nie inaczej jest tym razem. Jak możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach, wygląd ROG Phone 5 nie różni się znacznie od zeszłorocznego ROG Phone 3. Swoją drogą pominięcie czwórki w numeracji nie powinno nikogo dziwić. To smartfon skierowany w głównej mierze na chiński rynek, gdzie 4 oznacza pechową liczbę. Niemniej wróćmy do budowy, która skrywa jedną niespodziankę. Logo, które dotychczas było podświetlane (RGB), teraz nadal takie będzie, ale w formie kropek – konfiguracja Aura pewnie będzie bardzo rozbudowana. Poza tym nie brakuje głośników stereo i dodatkowych przycisków na krawędziach. Nie zapowiada się też na to, aby wyświetlacz został w jakikolwiek sposób wycięty.

Na powyższych zdjęciach z TENAA możecie zauważyć napis TENCENT GAMES – ROG Phone praktycznie zawsze otrzymuje specjalną wersję i oto ona. Tymczasem specyfikacja techniczna ma sprowadzać się do 6,78-calowego wyświetlacza OLED, Snapdragona 888 i akumulatora o pojemności 6000 mAh (2x 3000 mAh) z szybkim ładowaniem 65 W. Całość zamknie się w wymiarach 172,83 x 77,25 x 10,29 mm. Na pokładzie znajdzie się Android 11.

Zobacz też: Xiaomi to najszybciej rosnąca firma w poprzednim kwartale.

O ile ROG Phone 3 debiutował w lipcu, tak w tym roku najprawdopodobniej nie będziemy musieli tyle czekać na kolejnego smartfona dla graczy. Premiera ROG Phone 5 powinna mieć miejsce zdecydowanie wcześniej. Pamiętając, że Snapdragon 888 ma problemy z temperaturami, tak Asus może stworzyć pierwszy model, który wykorzysta pełną moc obliczeniową tego układu bez obaw o thermal throttling.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy