Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi to najszybciej rosnąca marka w Q42020 – Apple i Samsung takich wzrostów nie zaliczają

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Według kilku różnych raportów za czwarty kwartał 2020 roku Xiaomi to najszybciej rosnąca marka na świecie. Firma w poprzednim roku wyjątkowo dobrze sobie poradziła i dostarczyła na rynek miliony urządzeń. To pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca wśród wszystkich marek smartfonów, co pokazuje, że Xiaomi jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa.

Xiaomi – najszybciej rosnąca marka w Q42020

Xiaomi Q42020

Rynek smartfonów w 2020 roku nie miał łatwo. Pandemia i kłopoty z dostawami musiały odbić się na sprzedaży, a do tego dochodzi jeszcze fakt, że użytkownicy mogli mniej chętnie sięgać po nowe sprzęty. Po prostu mieli inne, ważniejsze wydatki. Jednak wyniki, które opublikowało IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker pokazują, że Xiaomi miało bardzo dobry ostatni kwartał poprzedniego roku. Firmie nie tylko udało się utrzymać trzecią pozycję wśród firm wysyłających najwięcej smartfonów, ale także mocno zwiększyło swój udział w rynku. 32-procentowy wzrost względem analogicznego okresu w 2019 roku to ogromny sukces. Dla porównania – Apple zaliczyło wzrost na poziomie 22,2 procent, a Samsung tylko 6,2 procent. Według tego raportu Xiaomi dostarczyło na rynek ponad 43 miliony urządzeń.

Xiaomi Q42020 wyniki

To, że Xiaomi jest najszybciej rosnącą marką pokazują także wyniki z Canalys. Czwarty kwartał 2020 roku to 31-procentowy wzrost dostaw, czyli wysłano w świat 43,4 miliony urządzeń. To pozwoliło na to, by Xiaomi miało 12-procentowy udział w rynku.

Zobacz też: Co nowego trafiło na Netflix?

Xiaomi Q42020

Dane z Counterpoint’s Market Monitor pokazują, że Xiaomi dostarczyło na rynek 43 miliony smartfonów, co przełożyło się na wzrost na poziomie 31 procent. Natomiast w Chinach Xiaomi odnotowało 46% wzrost rok do roku. Podczas samego Dnia Singla, firma dostarczyła na chiński rynek 12 milionów urządzeń. Nic tylko pogratulować sukcesu. Warto także zwrócić uwagę na ogromny wzrost realme (80% YoY), choć firma nie wysłała w świat jeszcze tak dużo sprzętów, jak konkurencja. To jednak niedługo może się już zmienić.

Źródło: Xiaomi informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy