Qualcomm Snapdragon 888

Exynos 2100, Snapdragon 888 i Kirin 9000 – stres nie wszystkim służy

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Tydzień temu informowałem Was, że istnieją przesłanki, jakoby w tym roku to Qualcomm miał problemy ze swoim flagowym układem. Snapdragon 888 po prostu może się przegrzewać, podczas gdy Exynos 2100 i Kirin 9000 radzą sobie znacznie lepiej. Z racji, że wtedy mieliśmy głównie podejrzenia związane z pierwszymi modelami z nową jednostką Amerykanów, tak teraz przyszedł czas na bezpośrednie porównanie. Jednak nie zależy nam na maksymalnej wydajności, a na długotrwałym działaniu pod obciążeniem. Innymi słowy, przeprowadźmy stress test w popularnym benchmarku i porównajmy rezultaty.

Flagowe układy w stresie, czyli Exynos 2100 kontra Snapdragon 888 kontra Kirin 9000

W tym tygodniu Paweł przedstawił Wam porównanie dwóch modeli Samsunga Galaxy S21 Ultra — jednego z Exynosem 2100, a drugiego ze Snapdragonem 888. Efekt dla niektórych może być więcej niż zaskakujący. Tymczasem przyjrzyjmy się powyższemu porównaniu tych samych układów oraz Kirina 9000. Na bój poszli Xiaomi Mi 11 z jednostką Qualcomma, wspomniany Samsung z Exynosem oraz Huawei Mate 40 Pro z HiSilicon. Pierwsza próba uruchomienia testu Wild Life Stress w 3DMark skończyła się… przegrzaniem tego pierwszego smartfona. Autor zmuszony do zmiany warunków tak, aby uniknąć tego samego, podjął drugą próbę i ostatecznie się udało. Rezultaty wyraźnie wskazują, że Xiaomi ponownie osiągnęło najwyższe temperatury, zużywając najwięcej energii. Okazuje się, że najlepszą wydajność zaoferował Huawei, patrząc na uzyskane liczby klatek na sekundę. Z kolei Samsung na ostatnim okrążeniu

Zobacz też: Premiera iOS 15 oznacza, że jeden z popularnych iPhone’ów już nie będzie wspierany.

Jak ostatecznie interpretować powyższe wyniki? Dwojako. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę, czy Snapdragon 888 w dłuższej perspektywie będzie wykazywał dalsze problemy. Niemniej dopiero testy w codziennym użytkowaniu mogą potencjalnie pokazać skalę niedogodności. W przypadku felernego Snapdragona 810, do którego ciężko się nie odwoływać, kłopoty sprawiało nagrywanie filmów w wysokich rozdzielczościach.

Źródło: Reddit, YouTube (Goldern Reviewer)

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy