ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG Wing

To nie jest koniec LG! Firma nie zamierza wycofywać się z rynku smartfonów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Dzisiaj wielu z Was zapewne natknęło się na informację, jakoby LG kończyło z produkcją smartfonów, miało zniknąć z tego rynku i już więcej mielibyśmy nie zobaczyć urządzeń mobilnych od tego producenta. Jednak firma postanowiła szybko zdementować te informacje — nikt się nigdzie nie wybiera, a wręcz przeciwnie. Bądźmy gotowi na dalszy rozwój. Takie zapewnienia padły ze strony polskiego oddziału LG, co niedługo powinno zostać potwierdzone także w ramach globalnego sprostowania całego zamieszania.

Smartfony dla LG są ważne — firma nie zamierza z nich rezygnować, to nie koniec!

lg rollable ces 2021 rozsuwany smartfon

Niemniej słowem wstępu zamieszanie, a właściwie nadinterpretacja pochodzi z koreańskich mediów, gdzie pojawiła się wzmianka, jakoby jeden z dyrektorów ogłosił koniec działu mobilnego LG. W wyniku nasilającej się konkurencji, Koreańczycy mieli zastanawiać się nad podjęciem decyzji o zaprzestaniu dalszych inwestycji w smartfony. Jakkolwiek brzmi to mniej lub bardziej niespodziewanie, tak okazuje się wspomnianą nadinterpretacją według zapewnień polskiego oddziału LG.

Firma w ostatnim kwartale zanotowała jedne z najlepszych wyników finansowych, ale przede wszystkim jest świadoma przemian, które muszą i cały czas zachodzą wewnątrz, aby wrócić na pozycję sprzed lat. Efektem tego w zeszłym roku były dobrze przyjęte LG Velvet z Dual Screen oraz idący własną ścieżką Wing. Do tego dołóżmy pokazanego na CES i widocznego powyżej LG Rollabe, który nie będzie ostatnim smartfonem firmy.

Zobacz też: Nadchodzą zmiany na Allegro — między innymi droższy pakiet Smart!

Polski oddział LG wyraźnie zaznacza, że dział mobilny zostaje i — nomen omen w stosunku do Rollable — będzie się rozwijać, a nie zwijać, co wielokrotnie zostało powtórzone w spotkaniu z dziennikarzami. Tym sposobem spodziewajmy się kolejnych niespodzianek od Koreańczyków, bo jakby nie patrzeć, producent potrafi wyróżnić się w dobie powtarzalnych konstrukcji.

Źródło: LG Polska, The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy