Allegro zapowiedziało zmiany, które wejdą w życie w najbliższym czasie – wśród nich jest m.in. droższy pakiet Smart! oraz start Allegro Biznes, z którego będą mogły korzystać m.in. osoby prowadzące działalność gospodarczą. Na tym jednak nie koniec. Zarówno kupujących, jak i sprzedawców czekają też inne zmiany.

Droższy pakiet „Smart!” i inne zmiany na Allegro dla kupujących

Program Smart! cieszy się wśród użytkowników Allegro dużą popularnością, co przyznaje administracja platformy sprzedażowej. W ubiegłym roku osoby korzystające z pakietów Smart! zaoszczędziły przeciętnie po ok. 300 zł na dostawach zakupionych produktów. Obecnie opłaty za korzystanie z Allegro Smart! są następujące:

  • 12 miesięcy – 49 zł
  • 1 miesiąc – 8,99 zł

Niestety, już od 25 stycznia niektórzy użytkownicy Allegro zapłacą więcej. Cena pakietu miesięcznego wzrośnie do 10,99 zł. To średnia pomiędzy ceną jednej dostawy do Paczkomatu (8,99 zł), a ceną pojedynczej dostawy kurierem (12,99 zł) – argumentuje administracja Allegro. Na szczęście zmiana ceny nie dotyczy osób, które zakupią miesięczny pakiet Smart! z odnawianą płatnością przed 25 stycznia. Cenimy zaufanie, jakim obecni klienci obdarzają Allegro Smart!, dlatego ta zmiana ich nie dotyczy – poinformowało Allegro. Jeśli chodzi o cenę rocznego pakietu Smart!, to tutaj nie będzie żadnych zmian. Zarówno nowi, jak i obecni użytkownicy za 12 miesięcy korzystania z programu będą płacić 49 zł.

Na opłacenie zakupów zrobionych przy użyciu Allegro Pay od 8 lutego będzie więcej czasu. Jeśli zrobiliśmy zakupy za min. 500 zł ze spłatą w ciągu 30 dni, możemy wydłużyć ten okres nawet do 20 miesięcy w panelu Allegro Pay. Opcja spłaty w ciągu 30 dni będzie natomiast dostępna również w przypadku zakupów powyżej 1000 zł. Obecnie można zdecydować się jedynie na spłacanie co miesiąc części kwoty.

Kolejne zmiany dotyczą Strefy Fachowca oraz Strefy Projektanta. Dachy, okna i parapety, izolacje i ocieplenie, tynki i gładzie, płytki budowlane, farby, tapety, panele dekoracyjne, beton architektoniczny, panele szklane, cegły i kamienie, płytki ścienne – od 8 lutego robiąc zakupy w tych kategoriach, będzie można zbierać monety. Allegro zapowiedziało również, że kupujący łatwiej skorzystają z Programu Ochrony Kupujących. Będzie można otrzymać zwrot pieniędzy w większej liczbie sytuacji.

Allegro Biznes – czym jest?

Na początku lutego wystartuje Allegro Biznes. Ma to pomóc przedsiębiorcom i pracownikom firm w robieniu wygodnych zakupów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Połączy ono szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami i narzędziami, dzięki którym obniżysz koszty zakupów firmowych, a jako sprzedający – najlepiej obsłużysz klientów indywidualnych i biznesowych – tak nowość opisuje samo Allegro.

Kupując na Allegro Biznes, możemy liczyć na hurtowe ceny i dodatkowe rabaty. Porównamy ceny netto od wielu sprzedających w prosty sposób oraz skorzystamy z wydłużonego terminu płatności do 60 dni w ramach Odroczonej płatności dla firm. Jeśli jesteśmy sprzedawcą i wystawimy swoją ofertę w ramach Allegro Biznes, będzie ona widoczna zarówno w tej, jak i zwykłej wersji serwisu. Ponadto otrzymamy zapłatę za sprzedane produkty od razu, nawet jeśli klient zdecydował się na opłacenie faktury w późniejszym terminie.

Zmiany dla sprzedawców

Dobra wiadomość dla sprzedawców to obniżenie opłat za wyróżnienie ogłoszenia na Allegro Lokalnie od 8 lutego. Dotyczy to następujących kategorii: Samochody, Motocykle i Quady, Maszyny, Przyczepy i Naczepy oraz Inne Pojazdy i Łodzie.

Obniżki są następujące:

  • w pakiecie Turbo (10 dni): z 39,90 zł na 19,90 zł
  • w pakiecie Nitro (30 dni): z 59,90 zł na 29,90 zł.

Od 8 lutego Allegro pobierze opłatę 0,99 zł lub 1,99 zł od każdej przesyłki do paczkomatu w ramach Allegro Smart!. Dla zamówień do 100 zł będzie to ta niższa opłata, w przypadku zamówień od 100 zł – wyższa. 8 marca zostanie wyłączony Menedżer Sprzedaży. Jego funkcje wciąż będzie można znaleźć w panelu Moje Allegro.

Czytaj także: Parler nie umarł – CEO portalu zapowiada jego szybki powrót

8 marca z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart! zniknie kurier UPS. Pozostanie jednak metoda Allegro Kurier UPS (do 10 kg), dostępna wyłącznie poprzez Wysyłam z Allegro. Pojawi się też nowa metoda szybkiej dostawy Allegro Smart!. Chodzi o kurier PickPack. Na początku będzie dostępny wyłącznie na terenie Warszawy.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.