ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
KFConosle

KFConsole stała się faktem – można na niej grać i kurczaki grzać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

KFC już kilkukrotnie żartowało, że wyda swoją własną konsolę. Tym razem jednak żart poszedł za daleko i firma rzeczywiście zaprezentowała gotowy produkt. Z drugiej strony, skoro istnieje coś takiego jak sześciopak dwupak piwa zintegrowany z konsolą do gier, to czemu KFC miałoby być gorsze? I tak właśnie oto mamy przed sobą produkt, który nosi dumną nazwę KFConsole. Ten nie tylko pozwoli nam na grę, ale także podgrzeje kurczaka.

KFConosle

Oczywiście KFConsole trudno nazwać osobną platformą do gier. Jest to zmodyfikowany Intel NUC, który został umieszczony w obudowie przypominającej kubeł kurczaków. W zadaniu tym firma uzyskała wsparcie od zespołu Cooler Master. Sama w końcu nie zna się na tworzeniu komputerów, a tutaj zadanie było wyjątkowo trudne. 

Najtrudniejszą częścią było zdecydowanie ustalenie całego wewnętrznego układu, aby był on jak najmniejszy i nadal zapewniał dostateczny poziom chłodzenia. Cylindryczna konstrukcja i zatoczka na kurczaki to dwie odrębne cechy, które same w sobie stanowią wyzwanie do pracy. A potem w połączeniu z wysokowydajnym komputerem PC, cóż, musieliśmy spędzić dni na tworzeniu modelu 3D dla niego.

— Powiedział  przedstawiciel zespołu Cooler Master w wywiadzie z Tomshardware.

Tak się bowiem składa, że KFConsole nie ma się czego wstydzić w porównaniu do propozycji Sony i Microsoftu. Jej sercem jest procesor Intel Core i9-9980HK. Za przetwarzanie grafiki odpowiada natomiast karta Asusa. KFC nie pochwaliła się konkretnym modelem. Wiadomo jednak, że pochodzi ona z linii RTX, co oznacza przyzwoitą wydajność. Miejsca na gry również zbyt szybko nie zabraknie. W środku umieszczono nośnik NVMe 1 TB od Segate. 

Zobacz też: Alior Bank w AppGallery – integracja z Huawei Mobile Services już niedługo

Miłośnicy przekąsek z pewnością ucieszą się na wieść, że komora na kurczaka nie jest tylko na pokaz. Jest ona częścią systemu chłodzenia komputera. Ciepło z podzespołów jest transportowane do komory kurczaka, dzięki czemu przekąski nie tylko pozostają ciepłe, ale te chłodniejsze będzie można nawet podgrzać. Co więcej, KFConsole ma rzeczywiście trafić na rynek. Do najnowszej generacji konsol trafi więc produkt dostosowany dla fanów przekąsek. Ciekawe tylko, czy jej miejsce jest w kuchni, czy w salonie?

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy