Alior Bank pojawił się w AppGallery, czyli autorskim sklepie Huawei z aplikacjami. W pierwszej kolejności aplikacja bankowa będzie dostępna dla urządzeń działających jeszcze na Google Mobile Services, ale docelowo ma pojawić się także pełna integracja z Huawei Mobile Services. Alior Bank to już kolejna instytucja bankowa, która zdecydowała się na umieszczenie aplikacji w sklepie Huawei.

Alior Bank w AppGallery

AppGallery Huwei

Aplikacja Alior Banku, czyli Alior Mobile, zaliczyła w ostatnim kwartale znaczący wzrost użytkowników. W trzecim kwartale tego roku było ich aż 585 tysięcy, a to oznaczało aż 47-procentowy wzrost w ciągu ostatniego roku. Nie dziwne więc, że Alior myśli o dalszym rozwoju i wejściu na nowe rynki, by dotrzeć do kolejnych klientów. Dlatego też Alior Bank pojawił się w AppGallery i będzie w pełni zintegrowany z Huawei Mobile Services. Na to przyjdzie jednak użytkownikom chwilę poczekać. Ostatnio pełną integrację z HMS przeszło IKO oraz aplikacja mBanku, więc jest szansa, że nie trzeba będzie oczekiwać na taki ruch ze strony Alior Banku zbyt długo. Tak o pojawieniu się Alior Bank w AppGallery mówią przedstawiciele obu firm.

Koniec tego roku jest dla nas niezwykle intensywny, praktycznie każdego dnia do AppGallery dołączają ważne aplikacje, w tym aplikacje z sektora bankowego, które są dla nas szczególnie istotne. Bardzo się cieszymy, że Alior Mobile jest wśród nich – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Zobacz też: Jak działają płatności zbliżeniowe w IKO w AppGallery?

Zależy nam na popularyzacji cyfrowych kanałów bankowości. Dlatego cieszy nas możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów, która może przekonać się, że Alior Mobile to nie tylko aplikacja bankowa, ale również bezpieczne narzędzie do zarządzania wieloma osobistymi sprawami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze – mówi Michał Targoński, Dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.