Zespół marketingowy Bud Light wymyślił pomysłowy produkt, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne. Jest to limitowana edycja pecetów do gier, która może się spodobać zarówno miłośnikom gier, jak i piwa. Ewentualnie może być idealnym sprzętem dla młodego chłopaka, który dostał szlaban na komputer, ale z jakichś powodów rodzice nie mają problem z tym że pije w tym czasie piwo. Brzmi to trochę patologicznie i naciąganie, ale staram się wskazać na tę bardziej funkcjonalną stronę tego urządzenia. 

Bud Light BL6 – PC w kształcie sześciopaku

Tylko czy takie szukanie usprawiedliwienia na siłę ma w ogóle sens? Przecież ten produkt sam w sobie jest już świetny! Przenośny PC z wygodną rączką i projektorem sam w sobie brzmi świetnie. Producent chwali się, że jest to pół sześciopak, pół konsola i pół projektor. Wychodzi więc jakieś półtora urządzenia, z czego okazuje się, że połowa sześciopaku to według amerykańskiej firmy dwa piwa po 330 ml. Czyli całe piwo i jeden duży łyk, jak to mawia mój kolega. Bo tak, jest tam także miejsce na dwa piwa. Co więcej, działa ono jako lodówką dzięki wykorzystaniu ogniw Peltiera. Tak naprawdę jest to więc przenośny peceto-lodówko-projektor w kształcie sześciopaku piwa. 

Zobacz też: Google zabroni korzystania ze smartfona, kiedy prowadzisz – ten patent ma dużo sensu

No dobrze, ale czy to w ogóle nadaje się do gier? O dziwo… Tak! Sercem urządzenia jest ukad Intel Core i7-1065G7, którego wspiera 16 GB RAM. Procesor ten może natomiast pochwalić się przyzwoitym zintegrowanym układem graficznym, który nie ma się czego wstydzić nawet w porównaniu do APU Vega od AMD. Nawet najnowsze gry powinny na nim ruszyć bez problemu. Rzecz jasna na minimalnych i w 720p. A tak się szczęśliwie składa, że zintegrowanym projektorem jest Asus ZenBeam 720p. Dodatkowo w obudowie tego komputera są ukryte dwa sloty na bezprzewodowe kontrolery. Te również są w zestawie. Jako że jest to sześciopak, to producent dorzuca w gratisie sześć gier. Są to:

  • Tekken 7
  • Soulcalibur VI
  • RBI 20 Baseball
  • Broforce
  • Six Puck
  • Flashlight Freeze Tag

Urządzenie to jest właśnie obecne na aukcji charytatywnej. W chwili pisania tego tekstu należy wydać na nie przynajmniej 4 001 USD.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.