ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pracownik Microsoftu broni Xbox Series S

Dysk w Xbox Series S pomieści więcej gier niż się spodziewaliśmy

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Dysk w Xbox Series S jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym komponentem okrojonej wersji next-genowej konsoli. Zastosowanie dysku o małej pojemności sprawiło, że gracze obawiali się o szybkie jego zapełnienie. Oczywiście Microsoft bronił swojej decyzji i jak się okazuje, mógł mieć ku temu dobre powody. Z pojawiających się opinii na temat Xbox Series S wynika, że gry na konsoli zajmują zauważalnie mniej miejsca niż na Xbox Series X.

Gry na Xbox Series S zajmują mniej niż na Xbox Series X

Xbox Series S gry

Jeden z użytkowników na Twitterze opublikował wpis, na którym widać ile wybrane przez niego tytuły zajmują na nowych konsolach Microsoftu. Jak się okazuje, różnice między nimi są czasami naprawdę spore. Przykładowo Sea of Thieves zajmuje na Series X 47 GB miejsca, a na Xbox Series S już tylko 17 GB. Jest to więc 30 GB mniej niż w przypadku mocniejszego wariantu next-genowej konsoli. Odrobinę mniej okazale wygląda to w przypadku dwóch innych przetestowanych przez użytkownika tytułach – DIRT 5 oraz Gears 5. Pierwszy z nich zajmuje 56 GB na XSS oraz prawie 73 GB na XSX, natomiast piąta część trzecioosobowe strzelanki zajmuje odpowiednio 39 oraz 64 gigabajty. Sami przyznacie, że nadal są to wartości zauważalnie mniejsze i dzięki temu miejsce na dysku Xbox Series S nie zapełni się aż tak szybko, jak można się było tego spodziewać.

Zobacz też: Śledzenie przebiegu ciąży na smartwatchach Garmin – świetna nowość z myślą o kobietach

Zaoszczędzenie takiej ilości gigabajtów było możliwe w głównej mierze w wyniku braku konieczności ściągania tekstur o wysokiej rozdzielczości. Jak dobrze wiemy, Xbox Series S jest konsolą przystosowaną do rozgrywki w niższych rozdzielczościach. Po co więc pobierać tekstury o jakości 4K, skoro i tak konsola nie będzie mogła ich obsłużyć. Jeśli więc jesteście gotowi na dodatkowe kompromisy, to Xbox Series S wydaje się być idealną konsolą. Jej stosunkowo niska cena oraz fakt, że oferuje ona bardzo płynną rozgrywkę i szybkie przełączanie się między tytułami sprawiają, że jej kupno ma sens. Zwłaszcza że w kwocie 1349 złotych ciężko złożyć komputer oferujący tak wiele za tak niewiele.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy