Embargo na recenzje konsol nowej generacji Microsoftu skończyło się i dowiadujemy się na ich temat wielu interesujących rzeczy. Niestety, ale powtarzającym się w praktycznie wszystkich z nich minusem jest mała pojemność dysku w Xbox Series S. Wielu recenzentów martwi się, że dostępne dla użytkownika 364 gigabajty bardzo szybko się zapełnią. Jest to również jedna z nielicznych wad wytykanych Xbox Series S. Microsoft jest jednak innego zdania i broni swojej decyzji.

Dysk w Xbox Series S ma wystarczającą pojemność? Microsoft uważa, że tak

Xbox Series S dysk

W ostatnim wywiadzie dla magazynu EDGE Jason Ronald z Team Xbox podkreśla, że dostępna ilość wolnego miejsca nie powinna sprawiać graczom zbyt dużych kłopotów. Dyrektor ds. zarządzania programami zapewnia, że Microsoft dokładnie przyjrzał się tej sprawie. Firma miała analizować dane poszczególnych grup graczy. Z wywiadu wynika, że firma podzieliła graczy na dwie kategorie – grających w wiele tytułów miesięcznie oraz tych, którzy trzymają jedną grę zainstalowaną na dysku. Z tego też powodu włodarze firmy zdecydowali się na zamontowanie mniejszego dysku. Zrozumiałe jest, że nie każdy gracz od razu zapełni całe dostępne miejsce, jednak należy pamiętać, że konsole kupuje się z myślą korzystanie z niej przez kilka lat. Nie ma pewności, że zamontowany w Xbox Series S dysk wystarczy w momencie, gdy gry będą zajmowały ponad 100 gigabajtów. Już teraz można zauważyć, że rozmiary gier wzrosły drastycznie w porównaniu z poprzednimi latami.

Xbox Series S dysk

Zobacz też: Electronic Arts ulepszy swoje gry na konsole nowej generacji

Jednym z rozwiązań obecnej sytuacji jest na pewno kupno dedykowanej karty pamięci o pojemności 1 TB. Należy jednak pamiętać, że jest ona obecnie dość droga i kosztuje 1000 złotych. Jeśli jednak użytkownicy planują instalować na Xbox Series S więcej gier nowej generacji, to jej kupno będzie konieczne. Na tę chwilę zewnętrzny dysk można użyć tylko i wyłącznie jako backup next-genowych tytułów. Ich uruchomienie możliwe jest tylko po przeniesieniu na dysk wewnętrzny. Na pocieszenie pozostaje fakt, że z dysku zewnętrznego uruchomimy gry działające we wstecznej kompatybilności. Kto wie, być może Microsoft zdecyduje się na zmianę w aktualizacji i pozwoli na uruchomienie wszystkich rodzajów gier z zewnętrznych nośników danych?

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.