Garmin to lubiany producent, który słynie przede wszystkim ze smartwatchy. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma przygotowała nową funkcję specjalnie z myślą o kobietach i jednym z najważniejszych okresów w ich życiu. Mowa bowiem o możliwości śledzenia przebiegu ciąży w smartwatchach i opaskach.

Śledzenie przebiegu ciąży w smartwatchach i opaskach Garmin

Garmin ciąża

Garmin poinformował, że rozpoczął już udostępnianie funkcji śledzenia przebiegu ciąży na swoje smartwatche i opaski. Rzecz jasna nowość jest całkowicie darmowa – aby ją otrzymać, wystarczy zaktualizować aplikację Garmin Connect i pobrać Pregnacy Tracking ze sklepu ConnectIQ. Listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć na stronie internetowej Garmina.

Zobacz także: PayPal rozdaje kupony o wartości 40 zł na zakupy – jak skorzystać z okazji?

Nowa funkcja pozwala rejestrować każdy tydzień ciąży, a także typowe symptomy, jakie mogą wystąpić podczas jej przebiegu. Kobiety otrzymują dostęp do edukacyjnych materiałów na temat żywienia i aktywności fizycznej, a ponadto mogą manualnie wpisywać i śledzić ruchy dziecka oraz poziom glukozy we krwi. Jakby tego było mało, istnieje opcja ustawienia automatycznych przypomnień o piciu odpowiedniej ilości wody i ćwiczeniu mięśni Kegla. Rozwiązanie Garmina z pewnością przypadnie do gustu wielu kobietom w ciąży i tym, które dopiero planują w nią zajść. Być może śladem firmy pójdą inni producenci i z czasem wypuszczą podobne trackery na swoje produkty. A wy co sądzicie o tym rozwiązaniu? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.