ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitter blokuje negowanie zmian klimatu

Zerowa emisja CO2 w Polsce? Ta firma odegra w tym kluczową rolę!

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

To, co jeszcze kilkanaście lat temu budziło spore wątpliwości, dziś jest pewne: klimat się zmienia. Natomiast wpływ człowieka na ten proces według znacznej większości naukowców jest niepodważalny. Oczywiście nie wszyscy się zgadzają z tym, że ten proces to wyłącznie wina ludzi. Jednak nawet jeśli nasz wkład nie jest dominujący, to i tak dokładamy cegiełkę do czegoś, co może nas zniszczyć, zamiast temu przeciwdziałać. Na szczęście to się zaczęło zmieniać.

PGE w walce o zerową emisję CO2

PGE w walce o zerową emisję CO2

Coraz więcej rynkowych gigantów z różnych dziedzin, w tym nawet tych, zajmujących się paliwami, ogłasza plany zerowej emisji CO2. Microsoft nawet obiecał, że do 2050 roku nie tylko zniweluje cały dwutlenek węgla, jaki wyprodukował do tej pory, to jeszcze od tej daty zacznie zmniejszać jego ilość w atmosferze. No dobrze, ale co z Polską? W końcu nasza energetyka węglem stoi. No cóż, pozostawmy na bok polityków i skupmy się na deklaracji jednego z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce, czyli PGE. Firmy, która naprawdę ma dużo do powiedzenia na ten temat.

Zobacz też: Ile iPadów w sumie sprzedało Apple? Firma pochwaliła się liczbami

PGE w związku ogłoszeniem wyników za pierwsze półrocze 2020 roku wydało w tej sprawie następujący komunikat:

Przed całą polską gospodarką stoją wyzwania dotyczące zeroemisyjności. Jednak to w obszarze wytwórczym energii elektrycznej odbędzie się prawdziwa transformacja. PGE jako największa spółka w sektorze odegra kluczową rolę w osiągnięciu zeroemisyjności przez Polskę. Naszą aspiracją strategiczną jest 100 proc. zielonej energii dla Klientów PGE w 2050 roku. Podchodzimy do tej pracy w sposób odpowiedzialny. Pracując nad nią korzystaliśmy z szerokiego zasobu danych, zarówno wewnętrznych, jak i pochodzących spoza Grupy PGE. Braliśmy pod uwagę również perspektywę rozwoju poszczególnych segmentów oraz koszty rozwoju poszczególnych technologii w branży. Dane te zostały wprowadzone w nasze autorskie modele analityczne i wykorzystane do projektowania celów strategicznych Grupy PGE. Jesienią zaprezentujemy kompleksową strategię, pozwalającą na pomyślną transformację Grupy PGE w zielonym kierunku. Jestem przekonany, że nowa strategia Grupy PGE posłuży za punkt odniesienia dla szeroko rozumianego sektora energetycznego.

— Stwierdził Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Warto podkreślić, że to nie są tylko puste słowa. PGE już dokonało istotnych inwestycji, jeśli chodzi o energię ze Słońca i wiatru. Dodatkowo zapowiada następne.

Źródło: PGE

Sprawdź najnowsze wpisy