Apple to niesłychanie popularna firma, która ma w swoim portfolio kilka różnych produktów. Największym wzięciem cieszą się oczywiście iPhone’y, aczkolwiek iPady również sprzedają się świetnie. Teraz gigant z Cupertino pochwalił się liczbami, które robią naprawdę spore wrażenie. To pierwszy raz od 2018 roku, kiedy Apple podało publicznie wyniki sprzedaży swoich tabletów.

Sprzedaż iPadów stoi na wysokim poziomie – liczby nie kłamią

iPad Air 4

Wczoraj odbyła się premiera nowych smartwatchy z serii Apple Watch oraz iPadów. Przy okazji Apple poinformowało, że na całym świecie sprzedało już ponad 500 milionów swoich tabletów. Wynik ten jest liczony od 2010 roku, kiedy to na rynku pojawił się pierwszy iPad. Zagłębiając się dalej w statystyki, dla aż 53% osób, które kupią teraz iPada, będzie on pierwszym tabletem od Apple. Firma zarządzana przez Tima Cooka nie omieszkała też dodać, że opisywane urządzenia cieszą się największym zadowoleniem klientów spośród wszystkich innych tabletów.

Zobacz także: iPad Air 4 kontra Pro – jakie są róznice między tabletami Apple?

Jednocześnie Apple mocno zasugerowało, że rynek stale rośnie, co zgadzałoby się z wieloma poprzednimi doniesieniami. Nie sposób też zaprzeczyć, że iPady są najpopularniejszymi tabletami na świecie. Żadna inna marka nie sprzedaje tylu tego typu urządzeń, co firma z logiem nadgryzionego jabłka. 500 milionów robi wrażenie, ale niektórzy z pewnością spodziewali się nieco większego wyniku. Rozbijając go na 10 lat, wychodzi średnio 50 milionów rocznie. A to już nie wygląda tak imponująco. A wy dołożyliście swoją cegiełkę do sukcesu Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.