Epidemia koronawirusa, która doprowadziła do odwołania targów MWC 2020, zmusiła producentów do zmiany harmonogramu wprowadzania produktów na rynek. Wiele firm musiało odwoływać się do wydarzeń wyłącznie on-line, podczas gdy inne przesunęły premiery swoich sprzętów na bliżej nieokreślony termin. Firma HMD Global, która jest odpowiedzialna za smartfony sygnowane logiem Nokia, także została zmuszona do podjęcia decyzji.

Data premiery smartfonów Nokia

Fińska marka postanowiła jednak przesunąć premierę swoich urządzeń w czasie. Te nie pojawiły się więc w sieci 23 lutego, a producent postanowił pokazać je w bezpieczniejszym terminie. Dzisiaj dyrektor generalny ds. produktu ogłosił nową datę wprowadzenia produktów na rynek. Zgodnie z tweetem Juho Sarvikasa, 19 marca 2020 roku w Londynie odbędzie się impreza skupiająca się wokół prezentacji najnowszych smartfonów fińskiej firmy. Oczywiście takie rozwiązanie ma pewne wady. Tak naprawdę nie wiadomo jak sytuacja z koronawirusem się rozwinie. To może natomiast oznaczać, że termin ten nie będzie mógł dość do skutku. Oczywiście byłby to niezwykle czarny scenariusz zarówno dla Nokii, jak i Anglii. Miejmy więc nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy.

Zobacz też: Huawei globalnym liderem Wi-Fi 6

Pojawiły się spekulacje dotyczące smartfonów, które mają zostać zaprezentowane. Oczekuje się, że producent ujawni swój pierwszy smartfon 5G. Według plotek będzie to model Nokia 8.2, lub 8.3. Jednak to wciąż tylko pogłoski. Oczekuje się, że zaprezentuje również telefon klasy średniej, jak i podstawowej. Jeśli chodzi o najniższą półkę, to możliwe, że dostaniemy Nokię C2 lub Nokię 1.3, a nawet oba. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest telefon z klawiaturą alfanumeryczną, czyli Nokia 400. Możliwe także, że producent odnowi serię Xpress MusicHMD Global nie jest jeszcze gotowe do zaprezentowania sztandarowego modelu, ale pojawiają się doniesienia, że następca Nokii 9 PureView jest w trakcie opracowywania. Telefon powinien być wyposażony w układ Snapdragon 865, a co za tym idzie modem 5G. Dodatkowo możliwe, że producent zaprezentuje swój kolejny inteligentny zegarek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.