Wczoraj, kiedy pisałem o tym, że Nokia zamierza rozwinąć u siebie technologię e-SIM, popuściłem nieco wodze fantazji. Wspomniałem przy tym o możliwości powstania inteligentnego zegarka na wzór Apple Watcha czy Xiaomi Mi Watcha. Okazuje się jednak, że ten ślepy strzał może okazać się niespodziewanie celny. Pojawiły się właśnie plotki, że Nokia podczas targów MWC 2020 może zaprezentować tego typu urządzenie. Oczywiście warto mieć na uwadze, że to wciąż są jedynie pogłoski.

Smartwatch od Nokii

Smartwatch od Nokii

Jak już wczoraj wspomniałem, Nokia miała już w swojej ofercie inteligentny zegarek. Mowa tu o modelu Nokia Steel HR, który był rozwiązaniem chybrydowym. To znaczy, że w tarczy klasycznego zegarka ze wskazówkami znajdował się miniaturowy wyświetlacz pokazujący powiadomienia i dane jak liczba kroków. Skoro już jesteśmy przy tej konstrukcji, to chciałbym zwrócić waszą uwagę na wskaźnik poziomu naładowania baterii. Jest on oparty na wskazówce, która pokazuje na tarczy zegara poziom pojemności. Niczym jakiś stary multimetr analogowy. Po prostu bajka.

Zobacz też: Nowa funkcja na Instagramie – GIF-y w odpowiedziach

Skończmy jednak z moimi zachwytami nad zegarkiem sprzed kilku lat i spójrzmy w przyszłość. Według plotki zegarek ma wspierać łączność komórkową i połączenia dzięki funkcji e-SIM. Dzięki temu będzie mógł stanowić zupełnie odrębne urządzenie, niezależne od smartfona. Dodatkowo ma otrzymać certyfikat Google. Oznacza to, że będzie działał pod kontrolą Wear OS. Może i nie jest to pierwszy wybór fanów inteligentnych zegarków, jednak da mu to dostęp do dość sensownej bazy aplikacji. Jeśli te informacje się potwierdzą, to na rynku inteligentnych zegarków znów zacznie robić się ciekawie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.