Nokia XpressMusic 2020

Nokia XpressMusic powraca? Niestety, wypada gorzej niż oryginał

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nokia miała podczas targów MWC 2020 zaprezentować spory zestaw swoich telefonów. Jednak wycofała się z nich dość szybko po wybuchu epidemii koronawirusa. Jednym z telefonów, które miały być ogłoszone, jest Nokia TA-1212. Urządzenie już dawno zdobyło certyfikat TENAA, jednak do tej pory nie wiedzieliśmy jego zdjęć. Te natomiast rozpaliły wyobraźnie wielu fanów marki ze swój wygląd nawiązujący do legendarnej już serii. 

Nokia XpressMusic 2020?

Zdjęcia urządzenia zostały zamieszczone przez TENAA, pokazując nam, jak wygląda urządzenie. Zdjęcia Nokii TA-1212 podkreślają projekt, który wygląda jak Nokia XpressMusic z przeszłości. Ta była bardzo popularna od momentu premiery pierwszego modelu w 2006 roku. Nie tylko akcenty kolorystyczne przywodzą na myśl serię XperessMusic, ale także sam kształt urządzenia. Pojawiły się nawet pogłoski, że jest to pierwszy model odnowionej rodziny. Mam nadzieję, że to jednak nie jest prawda. Nokia ta wypada blado, nawet w porównaniu do swoich poprzedników sprzed kilkunastu lat.

Zobacz też: Szybkie ładowanie to obecnie norma, ale to Samsung Galaxy S20 jako pierwszy dostał odpowiedni certyfikat

Spójrzmy na jego specyfikację:

  • 2,4-calowy wyświetlacz LCD 320 x 240 pikseli
  • Procesor 360 MHz
  • 0,8 MB RAM
  • 16 MB pamięci wewnętrznej
  • Aparat 0,3 Mpix
  • Bateria 1200 mAh

Po odnowionej serii XperssMusic spodziewałbym się jednak znacznie więcej. Owszem, te smartfony nigdy nie słynęły z wydajności. Jednak powyższe urządzenie ma specyfikację sprzed kilkunastu lat, a i modele z tamtego okresu jak Nokia 5220 mogą się pochwalić aparatem 2 Mpix czy 30 MB pamięci wewnętrznej. Dlatego mam nadzieję, że to tylko plotki, natomiast wszelkie podobieństwa to zbieg okoliczności. Liczę, że Nokia pokaże kiedyś godnego następcę tej legendarnej serii. W końcu firma udowodniła już, że potrafi robić ciekawe telefony nawiązujące do modeli sprzed lat.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy