Nokia miała podczas targów MWC 2020 zaprezentować spory zestaw swoich telefonów. Jednak wycofała się z nich dość szybko po wybuchu epidemii koronawirusa. Jednym z telefonów, które miały być ogłoszone, jest Nokia TA-1212. Urządzenie już dawno zdobyło certyfikat TENAA, jednak do tej pory nie wiedzieliśmy jego zdjęć. Te natomiast rozpaliły wyobraźnie wielu fanów marki ze swój wygląd nawiązujący do legendarnej już serii. 

Nokia XpressMusic 2020?

Zdjęcia urządzenia zostały zamieszczone przez TENAA, pokazując nam, jak wygląda urządzenie. Zdjęcia Nokii TA-1212 podkreślają projekt, który wygląda jak Nokia XpressMusic z przeszłości. Ta była bardzo popularna od momentu premiery pierwszego modelu w 2006 roku. Nie tylko akcenty kolorystyczne przywodzą na myśl serię XperessMusic, ale także sam kształt urządzenia. Pojawiły się nawet pogłoski, że jest to pierwszy model odnowionej rodziny. Mam nadzieję, że to jednak nie jest prawda. Nokia ta wypada blado, nawet w porównaniu do swoich poprzedników sprzed kilkunastu lat.

Zobacz też: Szybkie ładowanie to obecnie norma, ale to Samsung Galaxy S20 jako pierwszy dostał odpowiedni certyfikat

Spójrzmy na jego specyfikację:

  • 2,4-calowy wyświetlacz LCD 320 x 240 pikseli
  • Procesor 360 MHz
  • 0,8 MB RAM
  • 16 MB pamięci wewnętrznej
  • Aparat 0,3 Mpix
  • Bateria 1200 mAh

Po odnowionej serii XperssMusic spodziewałbym się jednak znacznie więcej. Owszem, te smartfony nigdy nie słynęły z wydajności. Jednak powyższe urządzenie ma specyfikację sprzed kilkunastu lat, a i modele z tamtego okresu jak Nokia 5220 mogą się pochwalić aparatem 2 Mpix czy 30 MB pamięci wewnętrznej. Dlatego mam nadzieję, że to tylko plotki, natomiast wszelkie podobieństwa to zbieg okoliczności. Liczę, że Nokia pokaże kiedyś godnego następcę tej legendarnej serii. W końcu firma udowodniła już, że potrafi robić ciekawe telefony nawiązujące do modeli sprzed lat.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.