Rok 2019 był bardzo owocny w nowe technologie dla smartfonów. I nie mam tu na myśli elastycznych ekranów ani urządzeń składanych, którym wciąż daleko do użyteczności. W smartfonach pamięć UFS 3 staje się flagowym standardem. Dodatkowo układy LPDDR5 znacznie przyśpieszą nawet urządzenia ze średniej półki. Podobnie sytuacja wygląda z siecią 5G oraz obsługą Wi-Fi 6. Z najnowszego raportu wynika, że udział w rynku Wi-Fi 6 jest w pewnym stopniu zdominowany przez Huawei w Chinach i na świecie.

Huawei liderem Wi-Fi 6

Huawei liderem Wi-Fi 6

Według Dell’Oro firmy badawczej i analitycznej, produkty Huawei z Wi-Fi 6 zajęły pierwsze miejsce z 49,7% udziałem w całym rynku w Chinach. To akurat nie jest zbyt zaskakujące, ponieważ producent ten jest liderem w Państwie Środka. Dlatego warto spojrzeć na jego globalne osiągi. Tu sytuacja wygląda już ciekawiej. Na całym świecie chiński gigant technologiczny miał 39% udziału w rynku międzynarodowym. Warto przypomnieć, że to właśnie Huawei jako pierwszy wprowadził na rynek produkty z obsługą Wi-Fi 6 w 2019 roku, kiedy to standard został oficjalnie wprowadzony na rynek.

Zobacz też: Nokia 9.2 zdradza swój wygląd – Finowie na przekór wszystkim

W rozwoju tego standardu firma ta już dawno wyprzedziła konkurencję. Gigant w kwestii sieci 5G złożył aż 163 wniosków i patentów. To stanowi aż 15% wszystkich dotyczących tego standardu. Był to najwyższy wkład ze strony pojedynczego producenta. Firma jest również pionierem w zakresie infrastruktury i sprzętu 5G, więc nie dziwi, że jej wiedza fachowa obejmuje również nowy standard Wi-Fi. Sytuacja ta dowodzi jak ważne jest utrzymanie Huaweia w dobrej pozycji na rynku. Producent ten inwestuje olbrzymie pieniądze w rozwój, na czym ostatecznie korzystają wszyscy. Nie tylko użytkownicy ich urządzeń.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.