Od czasu premiery Google Stadia musi bardzo mocno walczyć o utrzymanie oraz przyciągnięcie klientów. Okazuje się, że może to być w najbliższym czasie utrudnione. Według najnowszych informacji, deweloperzy nie chcę tworzyć gier na Google Stadia. Czy platformę streamingową amerykańskiego giganta czeka podobny los, co inne projekty Google?

Dlaczego deweloperzy nie chcą tworzyć gier na Google Stadia?

deweloperzy Google Stadia

Obecnie jednym z największych problemów Google Stadia jest bardzo mała ilość oferowanych gier. Oferta platformy streamingowej jest obecnie bardzo skromna. Głównym powodem tej sytuacji jest fakt, że Google nie chce wydawać zbyt dużych pieniędzy za dodanie nowych gier do swojej platformy. Tak przynajmniej wynika z informacji, do których dotarł serwis Business Insider. Jak sami przyznacie, nie jest to normalna praktyka. Takim oto sposobem Google osiąga efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast przyciągnąć deweloperów i zachęcić ich do tworzenia tytułów na Stadię mamy sytuację, w której nie widzą oni sensu współpracy. Niska liczba graczy może również powodować, że deweloperzy nie będą chcieli marnować swojego czasu oraz pieniędzy na przeniesienie tytułu na Google Stadia. Jak sami twierdzą, mogą się one nie zwrócić przez bardzo długi okres czasu, a dalsza przyszłość streamingowej platformy pozostaje pod bardzo dużym znakiem zapytania. Wydaje się, że Google stara się zachęcić klientów poprzez zainteresowanie Stadią streamerów. Czy jednak jest to odpowiednie rozwiązanie?

Zobacz też: Nadchodzi koniec tanich przesyłek z Chin

Oczywiście nie oznacza to, że Google Stadia się nie rozwija. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o dodaniu do usługi kilku nowych tytułów. Jak się okazuje, najnowszym dodatkiem do platformy będzie The Division 2 od Ubisoft. We wczorajszej aktualizacji znalazła się informacja o międzyplatformowej rozgrywce pomiędzy graczami PC oraz Google Stadia. Pozostaje mieć nadzieję, że podobne rozwiązanie trafi również na konsolowe wydania tego looter shootera. Czy jednak dodanie jednego tytułu AAA sprawi, że deweloperzy zaczną poważniej interesować się opracowywaniem tytułów na Google Stadia? Czy jednak platformę streamingową czeka spektakularna porażka? Miejmy nadzieję, że najbliższe tygodnie okażą się bardziej łaskawe dla nowego produktu Google i nie okaże się on fiaskiem.

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.