W pierwszej połowie grudnia informowaliśmy Was, że Oppo ma zamiar znacząco poszerzyć swoją ofertę. Producent znany głównie z tworzenia smartfonów, a właściwie innowacyjnych urządzeń mobilnych niedługo ma zaatakować nowe dla siebie rynki, a wśród nich inteligentne telewizory. O ile wcześniej były to szeroko rozumiane zapowiedzi, tak dzisiaj pojawiają się plotki dotyczące Oppo TV – tak właśnie mają się nazywać inteligentne telewizory od Chińczyków. Niezbyt oryginalnie, ale zapewne do gry dojdą konkretne oznaczenia poszczególnych modeli.

Rynek telewizorów się rozrasta – nadchodzi Oppo TV

Oppo Składane smartfony system

Niestety, ale naprawdę niewiele wiemy na temat Oppo TV w kwestii technicznej. Wiadomo jednak, że firma chce stworzyć swój mały ekosystem, który pozwoli integrować wiele rodzajów urządzeń. Brzmi znajomo? Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć podobne rozwiązanie. Spójrzmy na OnePlus TV, które jest ściśle połączone ze smartfonami tej firmy. Oczywiście nadal powinniśmy spodziewać się Android TV na pokładzie telewizora od Oppo i dedykowanych aplikacji do synchronizacji z innymi urządzeniami. Niestety, ale na tę chwilę nie wiemy też, kiedy dokładnie Chińczycy zdecydują się zaprezentować swój telewizor, na jakim etapie jest ten projekt, a tym bardziej które rynki będą mogły jako pierwsze poznać Oppo TV. Nietrudno się domyślić, że na początku Chińczycy i być może Hindusi dostaną ten zaszczyt.

Zobacz też: Wygląd Pixela 4a w Sieci – połączenie starego z nowymi trendami.

Tym sposobem rynek inteligentnych telewizorów naprawdę się rozrasta. W końcu obok Oppo jest wspomniany OnePlus. W tym roku do gry dołączyły też inne firmy: Huawei, Honor, Motorola i Nokia. Wcześniej tym rynkiem zainteresowało się też Xiaomi, a od lat świetnie sobie na nim radzą Samsung, Sony, TCL i LG. Wyraźnie widać, że rynek mobilny zaczyna pośrednio wchłaniać, a raczej łączyć się z telewizorami.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.