Coraz większa liczba producentów urządzeń mobilnych jest zainteresowana produkcją też Smart TV. Ostatnio ogłosiła to Nokia w ramach współpracy z Flipkart na rynku indyjskim. Nokia TV, bo tak podobno ma się nazywać telewizor Finów, jest obecnie ogromną tajemnicą, ale naturalnie im bliżej właściwej premiery, tym więcej przedostaje się do Sieci. Przede wszystkim producent musi otrzymać certyfikaty, pozwalające sprzedawać sprzęt. Do jednego z takich urzędów inteligentny telewizor od Nokii właśnie trafił, więc poznajmy ujawnione szczegóły.

Czym będzie Nokia TV? Czas na ujawnianie szczegółów

nokia logo

Z racji, że Nokia TV trafiła do BIS (Bureau of Indian Standards), tak dowiedzieliśmy się, że Finowie nie zamierzają kombinować z rozmiarami i atakować nowych technologii. Telewizor ma oferować rozdzielczość 4K w ramach ekranu o przekątnej 55 cali. Oczywiście będzie to Smart TV, a o inteligencji tego urządzenia ma świadczyć obecność Android TV, bazującym na zeszłorocznym systemie Pie. Na Android 10 TV i jego oficjalną premierę jeszcze czekamy. Niemniej wróćmy do Nokii, która zadbała też o wsparcie dla usług Google, które nie są wcale tak oczywiste w ramach indyjskiego rynku, a pamiętajmy, że początkowo telewizor firmy będzie tam oferowany. W ramach specjalności ma pojawić się specjalny tryb inteligentnego ściemniania obrazu, który pozwoli podbić kontrast. Oczywiście podobne rozwiązania stosowane są też u konkurencji.

Zobacz też: Huawei P30 i P30 Pro mogą pochwalić się już Androidem 10 z EMUI 10.

Tym sposobem Indie stają się swego rodzaju polem bitewnym dla nowych producentów telewizorów. OnePlus, Xiaomi i Motorola już walczą. Oczywiście nie zapominajmy też o Samsungu, LG i Sony. Nokia ma do tego grona oficjalnie dołączyć na początku grudnia. Dlaczego akurat Indie? Ponieważ to państwo, które ma ogromne zapotrzebowanie na nowe technologie, więc firmy mają najmniejsze szanse na odniesienie porażki.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.