Obecność założyciela Oppo, czyli Chena Mingyonga, na Konferencji Technologii Przyszłości 2019 roku jest niesamowitym zaskoczeniem. Nie pokazywał się on przed kamerami od ponad 6 lat. Jednak jego obecność ma jak najbardziej sens. Ogłosił on bowiem, że Oppo się zmienia. Przestanie być już zwykłym producentem smartfonów. Zamiast tego stanie się firmą działającą w różnych dziedzinach najnowszych technologii. To natomiast znacznie więcej niż zwykła premiera smartfonu. To coś, co przeważy o losach marki na długie lata.

Oppo rozszerza działalność

Oppo rozszerza działalność

Według Cohena, w przyszłości możemy po prostu zobaczyć mnóstwo inteligentnych urządzeń i gadżetów firmy. Zaliczają się do nich smartwatche, inteligentne telewizory, a nawet roboty. Żeby nie być gołosłownym, podczas tej konferencji Oppo zaprezentowało swoje autorskie okulary AR. Jest to znacznie bardziej zróżnicowany zestaw produktów w porównaniu z obecną linią smartfonów firmy. Chęć dywersyfikacji wcale mnie nie dziwi. Rynek smartfonów niemal całkowicie się nasycił. Pozostało już niewiele obszarów, takich jak Indie gdzie wciąż jest wysokie zapotrzebowanie na urządzenia tego typu.

Zobacz też: Nowy dodatek do GTA Online to szansa na duże pieniądze

Chen Mingyong ogłosił również ponownie na konferencji, że zainwestuje 50 miliardów juanów w budżet firmy na badania i rozwój na najbliższe trzy lata. Przez ten czas chce się skupić na rozwoju technologii 5G  i 6G. To jednak nie wszystko. Do zainteresowań firmy zaliczają się także sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość i big data. Oczywiście w zakresie zainteresowań firmy wciąż pozostają takie rzeczy jak podstawowe technologie sprzętowe, inżynieria oprogramowania i możliwości systemu. Ponadto Oppo ujawniło również, że inteligentne zegarki i słuchawki będą dostępne na rynku w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.