Dzisiaj wszystko możemy wynajmować – już pomijam kwestię mieszkań, ale wspomnijmy o samochodach, rowerach, a nawet hulajnogach. Teraz dodajmy do tego wynajem smartfonów. O ile często wypożyczanie sprzętów ma sens w ramach na przykład nart lub przyczep, gdy korzystamy z nich od święta, tak wspomniane wcześniej propozycje mogą wydawać się dla wielu osób co najmniej zaskakujące. W końcu, po co wynajmować smartfona, z którego korzystamy cały czas? Samsung prawdopodobnie znalazł na to odpowiedź, oferując taką usługę w Indiach.

Wynajem smartfonów w przypadku Samsunga w Indiach nie jest zbyt opłacalny

wynajem smartfonow samsung indie

Tak naprawdę w tym przypadku bądźmy bardziej precyzyjni i mówmy o najmie długoterminowym, czyli wypożyczamy X na Y miesięcy, płacąc abonament, a po skończeniu umowy wszystko zwracamy lub wykupujemy to X. Swoją drogą samemu jestem obecnie w trakcie batalii za i przeciw w ramach najmu długoterminowego samochodu, więc chętnie posłucham Waszych opinii. Niemniej wróćmy do właściwego tematu. Samsung we współpracy z Rentmojo postanowił w wybranych miastach w Indiach zaoferować możliwość wynajmu następujących smartfonów:

Czy to się opłaca? Teoretycznie nie – weźmy na warsztat Galaxy Note10, który przy umowie na pół roku kosztuje miesięcznie niecałe 300 złotych. W ramach 12-miesięcznego czasu zobowiązania ta kwota spada do 230 złotych, a przy 18 miesiącach już do 210 złotych. Do tego dodajmy kaucję, która wynosi 470 złotych. Wybierając najdłuższy plan, chętni ostatecznie zapłacą ponad 4100 złotych, podczas gdy nowy model w Indiach kosztuje około 3900 złotych. Naturalnie z racji, że to wynajem, to później należy zwrócić urządzenie.

Zobacz też: Poznajcie Brave – przeglądarkę internetową, która pozwala zarabiać.

Wiele osób zapewne pomyślało o tym, że w zamian można wybrać raty, ale z racji, że rynek indyjski jest mi obcy, to nie znam stawek i oprocentowania takiej formy zakupu w tym kraju. Tym samym ostatecznie może się okazać, że pomysł Samsung wcale nie jest taki straszny. Uważacie, że w Polsce wynajem smartfonów mógłby się przyjąć?

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.