ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 4 materialy promocyjne

Pixel 4 ma ukryty tryb wysokiej jasności

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Stosunkowo niedawno na rynku oficjalnie zadebiutowały nowe smartfony „made by Google”, czyli rodzina Pixel 4. Urządzenia te zostały na ogół przyjęte bardzo ciepło, jednak ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia. Dziś skupimy się za to na plusach, bowiem odkryto, że zarówno Pixel 4, jak i Pixel 4 XL posiadają ukryty tryb wysokiej jasności.

Tryb wysokiej jasności w Pixel 4 i Pixel 4 XL

google pixel 4 5g oh so orange

Wyświetlacze w smartfonach z linii Pixel 4 charakteryzują się wysoką jakością, jednak ich maksymalna jasność, choć dla wielu osób z pewnością wystarczająca, jest zauważalnie niższa od wielu konkurencyjnych smartfonów. Teraz okazało się, że można ją jednak bez problemu zwiększyć, włączając tzw. tryb wysokiej jasności. Jedynym mankamentem jest tutaj konieczność posiadania zrootowanego smartfona.

Zobacz także: Smartfony z rodziny Pixel otrzymują ważną aktualizację

Jeśli jednak zrootowaliście już swoje egzemplarze Pixela 4 lub Pixela 4 XL, to aby uruchomić tryb wysokiej jasności, wystarczy wpisać w konsoli następującą komendę:

su
echo on >> /sys/class/backlight/panel0-backlight/hbm_mode

Rozwiązanie przetestowali ludzie z XDA-Developers i jak informują, tryb wysokiej jasności działa tylko, gdy jest ustawiona maksymalna jasność wyświetlacza (czyt. suwak jest dociągnięty do samego końca). Warto jednak wspomnieć, że korzystanie z opisywanej, ukrytej funkcji, wiąże się z zauważalnie szybszym spadkiem baterii, co najprawdopodobniej jest powodem, dla którego Google zdecydowało się z niego zrezygnować.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy