Google Pixel 4 XL

Smartfony z rodziny Pixel otrzymują ważną aktualizację

Newsy

Smartfony Google wręcz słyną z wielu niedoskonałości. Mowa oczywiście o serii Pixel, o której regularnie piszemy – niestety często w nieprzychylny sposób, bo w urządzeniach giganta z Mountain View ciągle coś jest nie tak. W aktualizacji, która jest już udostępniana na smartfony z serii Pixel (z wyłączeniem urządzeń z 2016 roku), Google naprawiło kilka krytycznych naruszeń bezpieczeństwa oraz usprawniło m.in. działanie aparatu w zaprezentowanym niedawno Pixelu 4.

Aktualizacja smartfonów z rodziny Pixel

google pixel 4 5g oh so orange

Listopadowe poprawki zabezpieczeń dla użytkowników smartfonów z serii Pixel wydanych po 2016 roku (czyt. od Pixela 2 w górę) są już dostępne. Poprawiają one aż sześć krytycznych błędów, które mogły pozwolić hakerom na uzyskanie dostępu do smartfonów użytkowników oraz co ciekawe, ulepszają aparat i usprawniają odświeżanie ekranu w linii Pixel 4.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Samsung Galaxy S11 może zadebiutować z aparatem o trzycyfrowej liczbie megapikseli

Jeśli mowa o aparacie, to wykonywane przez niego zdjęcia mają być ładniejsze dzięki tej aktualizacji. Niestety Google nie sprecyzowało dokładnie, co uległo zmianie – po prostu zdjęcia będą lepszej jakości. Ponadto, w rodzinie Pixel 4 nieco poprawiono także odświeżanie ekranu 90 Hz, które nie działało w niektórych aplikacjach. Uaktualnienia zostały udostępnione drogą OTA, jednak oczywiście nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Nie powinno jednak minąć więcej niż kilka dni, nim wszyscy użytkownicy smartfonów „made by Google” załapią się na aktualizację.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x