ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s11 wyglad koncept wizja

Seria Galaxy S11 ze znacznie pojemniejszymi bateriami od poprzedniej? Wszystko na to wskazuje

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Seria Galaxy S11 to jedne z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2020 roku. Samsung doskonale o tym wie i z pewnością odczuwa presję, by dostarczyć produkty, które trafią w gusta użytkowników. Wręcz regularnie piszemy o nowych przeciekach dotyczących nadchodzących Galaktyk, lecz dziś skupimy się na pojemnościach baterii we wszystkich przedstawicielach tej rodziny. Najnowsze doniesienia sugerują, że S-jedenastki zaoferują na tym polu ogromną poprawę.

Samsung Galaxy S11e – pojemność baterii

samsung galaxy s11 wyglad koncept wizja

Wszystkie znaki na niebie mówią, że w przyszłym roku, tak samo, jak w tym, pojawią się trzej przedstawiciele rodziny Galaxy S11: Galaxy S11e, Galaxy S11 i Galaxy S11+. Serwis GalaxyClub zauważył, że w Korei Południowej akumulator, który trafi do Galaxy S11e, dostał certyfikację. Bateria może się pochwalić pojemnością 14,36 Wh, co z kolei przekłada się na przedział od 3730 do 3900 mAh.

Dla przypomnienia: Galaxy S10e ma baterię o pojemności 3100 mAh, więc ta w Galaxy S11e będzie o wiele większa. Osobiście obstawiam, że Samsung zdecyduje się na przedział od 3800 do 3900 mAh, bowiem zwykle używa się „pełnych” liczb.

Samsung Galaxy S11+ – pojemność baterii

samsung galaxy s11 wyglad koncept wizja

Przechodzę od razu do Galaxy S11+ nie bez powodu. Otóż w kwestii pojemności baterii w tym smartfonie wypowiedział się znany ze swoich „wtyków” w branży IceUniverse, którego doniesienia już wielokrotnie się sprawdzały. Mężczyzna sugeruje, że akumulator w największej S-jedenastce będzie się charakteryzował pojemnością w okolicach 5000 mAh. Choć z pozoru tak duży wzrost względem tegorocznego modelu, który miał baterię o pojemności 4100 mAh, wydaje się nieprawdopodobny, to naprawdę ma prawo stać się faktem. Pod koniec tekstu wytłumaczę dlaczego.

Samsung Galaxy S11 – pojemność baterii

samsung galaxy s11 wyglad koncept wizja

Przeskoczyłem z Galaxy S11e od razu na Galaxy S11+ ponieważ o pojemności akumulatora w tych smarfonach mamy już jakieś informacje. Zupełnie inaczej jest w przypadku Galaxy S11 – tutaj nie wiemy zupełnie nic. Jeśli jednak bateria w S11e będzie mogła się poszczycić pojemnością od 3730 do 3900 mAh, a w S11+ aż okolicami 5000 mAh, to możemy śmiało spekulować, że do środkowego modelu trafi akumulator mieszczący ok. 4400 – 4500 mAh. Są to jednak tylko moje przewidywania, więc nie należy brać ich za pewnik – zresztą tak samo, jak innych informacji w tym tekście, bo nic nie jest pewne, dopóki w tym temacie nie wypowie się sam Samsung.

Dlaczego seria Galaxy S11 potrzebuje dużo większych baterii?

Przecieki mówią, że nadchodzące Galaktyki będą obsługiwać łączność 5G w standardzie. To z kolei przekłada się na konieczność zastosowania nowego modemu, który będzie o wiele bardziej głodny energii. Po drugie, opisywane smartfony niemal na pewno będą się charakteryzowały odświeżaniem ekranu na poziomie 90 lub nawet 120 Hz, co również przekłada się na zwiększony pobór prądu.

Zobacz także: Samsung Galaxy Fold 4G trafia na rynek

Jeśli więc Samsung rzeczywiście wprowadzi wszystkie te nowości, to baterie o większej pojemności są tutaj po prostu konieczne. Gdy weźmie się to pod uwagę, to okolice 5000 mAh w Galaxy S11+ nie wydają się już tak nieprawdopodobne. Mam szczerą nadzieję, że w przyszłym roku miło się zaskoczymy – większa bateria to coś, co każdy przyjmie z entuzjazmem.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy