GlobalFoundries i TSMC wydały odrębne, ale identyczne komunikaty prasowe. Stwierdzono w nich, że firmy rozwiązały wszystkie swoje globalne spory patentowe. To doprowadziło do oddalenia wszystkich procesów patentowych pomiędzy nimi. Porozumienie przychodzi jako produkt uboczny nowej umowy. Obejmuje ona wzajemne licencje pomiędzy firmami na wszystkie istniejące rozwiązania. Udzielanie licencji wzajemnych obejmuje również wszystkie nowe patenty wydane w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

TSMC i GlobalFoundries zawarli porozumienie

TSMC i GlobalFoundries

Warto tutaj przytoczyć treść wyżej wspomnianego oświadczenia:

TSMC i GLOBALFOUNDRIES (GF) ogłosiły dzisiaj, że odrzucają wszelkie spory sądowe pomiędzy nimi, jak również te, które dotyczą któregokolwiek z ich klientów. Firmy zgodziły się na udzielanie sobie nawzajem licencji na okres ważności patentów na półprzewodniki na całym świecie. Dotyczy to także patentów, które zostaną złożone w ciągu najbliższych dziesięciu lat, ponieważ obie firmy nadal znacząco inwestują w badania i rozwój półprzewodników. Ta rezolucja gwarantuje swobodę działania TSMC i GF oraz gwarantuje, że ich klienci nadal będą mieli dostęp do pełnego wachlarza technologii i usług.

Zobacz też: Dlaczego Microsoft produkuje smartfon z Androidem? To proste

GlobalFoundries prowadziło postępowanie sądowe przeciwko 20 klientom TSMC. Wyłączyło jednak z postępowania tych, którzy korzystali z usług obydwu firm. Pozwy te miały na celu zakazanie importu produktów wytwarzanych przez konkuretna do Stanów Zjednoczonych i Niemiec. TSMC obrał przewidywalną drogę i przeciwstawił się GlobalFoundries za naruszenie 25 własnych patentów. Tym samym tajwański producent dążył do wstrzymania produkcji i sprzedaży produktów, których to dotyczy.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.