TSMC jest największym producentem procesorów na świecie. To właśnie z jego usług korzystają takie potęgi jak Nvidia, AMD, Qualcomm czy Apple. Jednak firma nie zajmuje się jedynie jednostkami obliczeniowymi. Coraz większe znaczenie ma także produkcja modemów 5G. W związku z tym firma doszła do wniosku, że popyt na smartfony 5G w przyszłym roku osiągnie 300 milionów sztuk.

TSCM – prognozy 5G na 2020 rok

TSCM - prognozy 5G na 2020 rok

Informacje pochodzą z raportu wewnętrznego i są znacznie bardziej optymistyczne niż to, co przewidują analitycy. Ci z kolei mówią o 200 milionach sztuk lub mniej. Tak czy inaczej, będzie to znaczący wzrost popytu w porównaniu z tym rokiem. Strategy Analytics szacuje, że smartfony 5G będą stanowić jedynie 1% całkowitej sprzedaży w tym roku. W przyszłym roku liczba ta będzie 10 razy większa. Za pięć lat prawie połowa sprzedanych telefonów będzie miała łączność 5G. Tym, co obecnie zniechęca konsumentów do zakupu smartfonów z 5G, są wysokie ceny takich urządzeń oraz niskie pokrycie sieci nowej generacji. Jednak szybki rozwój sieci oraz smartfony ze średniej półki wspierające nową technologię powinny w przyszłym roku wpłynąć pozytywnie na rozwój tej gałęzi rynku.

Zobacz też: Seria Pixel 3 dostanie funkcje z Pixela 4

Należy jednak pamiętać, że większość z nich trafi na rynek chiński. W przyszłym roku w Państwie Środka ma zostać sprzedanych około 160 milionów smartfonów 5G. Z tego 80 milionów mają stanowić urządzenia od Huaweia. Biorąc pod uwagę niezwykle niskie udziały Samsunga w kraju, ten nie jest nawet brany pod uwagę. Oznacza to, że za pozostałe 80 milionów urządzeń 5G mają odpowiadać inni, chińscy producenci.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.