Chiny inwestują w SMIC

TSMC przedstawia dowody na to, że padło ofiarą trolla patentowego

Newsy

W zeszłym miesiącu Fundacja GlobalFoundries pozwała TSMC i 19 innych firm za domniemane naruszenie patentów. Fundacja twierdzi, że TSMC wykorzystuje technologię opracowaną przez nią w swoich procesach technologicznych 7 nm, 10 nm, 12 nm, 16 nm i 28 nm. Obejmują one nie mniej niż 16 patentów, a GF zdecydowała się na wniesienie pozwu do pięciu sądów. Trzy z nich znajdują się w Stanach Zjednoczonych, a jeden sąd należy do Komisji Handlu Międzynarodowego.

TSMC odpiera atak GF

TSMC odpiera atak GF

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

ITC ze swojej strony zarządziło dochodzenie w sprawie roszczeń fundacji globalnych zgodnie z sekcją 337 ustawy taryfowej z 1930 roku, wymagając przy tym, aby przedsiębiorstwa wymienione w skardze GF odpowiedziały na skargę i porządek dochodzenia w czasie krótszym niż 20 dni. Obecnie, w świetle nakazu dochodzeniowego ITC, TSMC powtórzyło raz jeszcze swoje wcześniejszego oświadczenia w tej sprawie. TSMC zaprzecza roszczeniom globalnych fundacji o naruszenie patentu ponownie po wydaniu nakazu przez ITC. Twierdzi, że procesy sądowe GlobalFoundries opierają się głównie na nim, ponieważ to tajwańska firma jest odpowiedzialna za podzespoły dla największej ilości urządzeń.

Zobacz też: Huawei prawdopodobnie pracuje już nad Kirinem 1000 w technologii 5nm

Firma oświadczyła również, że wykorzysta wszystkie środki prawne do walki w celu ochrony swoich zastrzeżonych technologiiJak donosi CNbeta, TSMC stwierdza, że wszystkie technologie, których naruszenie zarzuca jej GF, zostały przez nią rozwinięte. To właśnie tajwańska firma ma największy na świecie portfel patentów na półprzewodniki IP, z ponad 37000 patentami. Dodatkowo podkreśla, że od 2016 roku jest firmą, która złożyła najwięcej patentów w USA w tej dziedzinie.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x