google pixel 4 xl wyglad aparat wyswietlacz

Nie tylko jasność – Pixel 4 ma czarną listę aplikacji dla wyświetlania 90 Hz

Newsy

Jak co roku, tak i teraz, po premierze najnowszych smartfonów od Google, odkrywane są różnorakie, nietypowe rozwiązania i błędy, które nie wszystkim przypadną do gustu. Przede wszystkim rozpoznawanie twarzy nie uwzględnia otwartych oczu, zablokowano filmy w [email protected], a wyświetlacz prezentuje obraz w 90 Hz tylko w określonych warunkach. Właśnie ten ostatni punkt wzbudza mieszane uczucia, gdyż Amerykanie dodatkowo postanowili ograniczyć liczbę klatek do 60 w aplikacjach z tak zwanej czarnej listy.

Pixel 4 celowo nie wyświetla obrazu w 90 Hz w wybranych aplikacjach

pixel 4 google odswiezanie mapy google 90 hz

Jedne firmy chwalą się, w których aplikacjach ich smartfon z wyświetlaczem 120 Hz pokazuje pełnię swoich możliwości, a inne niejawnie rozpoznają, kiedy ograniczyć odświeżanie ekranu. W ramach pierwszego przykładu mowa jest o Asus ROG Phone II. Drugi to właśnie Pixel 4, który skupia się na 60 Hz w Mapach Google, Pokemon Go, Waze i WeChat. Powyżej możecie zobaczyć potwierdzenie, że ten pierwszy program, gdy jest na pierwszym planie, to ekran pracuje w 60 Hz. Naturalnie można w ustawieniach wymusić stałe 90 Hz, ale… może się to mijać z celem. Google świadomie tak postępuje i nie wynika to z problemów technicznych, a między innymi oszczędzaniem energii. O ile podczas przeglądania map faktycznie wyższa częstotliwość może być zauważalna, tak w trakcie nawigacji już niekoniecznie. W przypadku Pokemon Go problem sprowadza się już do samego Niantic, które samo w sobie blokuje swoją grę w 30 klatkach na sekundę, gdyż pojawiały się problemy wydajnościowe.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Smartfony z fizyczną klawiaturą QWERTY jeszcze istnieją!

Tym sposobem, jeśli ktoś chce się czepiać, to na pewno będzie się czepiał Google z tego powodu. Wspomniane aplikacje są zawarte bezpośrednio w kodzie systemu i niewykluczone, że z czasem może ich przybywać.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x