ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 4 sprzedaz cena prototyp demo

Pixel 4 z odświeżaniem ekranu 90 Hz? Owszem, ale nie cały czas

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Stosunkowo niedawno odbyła się premiera wyczekiwanej rodziny Pixel 4 – nowych flagowców od Google. Nie da się ukryć, ale podczas ich prezentacji gigant z Mountain View niczym nas nie zaskoczył, bo o najnowszych Pixelach dowiedzieliśmy się bardzo wiele na długo przed ich oficjalną premierą. Od dawna wiadomo, że Pixel 4 i Pixel 4 XL charakteryzują się ekranem o odświeżaniu 90 H. Teraz wyszło na jaw, że odświeżanie na poziomie 90 HZ funkcjonuje tylko w przypadku spełnienia określonych warunków.

Pixel 4 z odświeżaniem 90 Hz nie działa tak, jak wiele sobie to wyobrażało

google pixel 4 materialy promocyjne

Ekrany z odświeżaniem na poziomie 90 Hz stają się powoli standardem w smartfonowym świecie. Nic więc dziwnego, że Google zdecydowało się na jego wdrożenie w najnowszych Pixelach. Niestety teraz okazało się, że odświeżanie 90 Hz w przypadku Pixela 4 i Pixela 4 XL działa tylko, gdy jasność w urządzeniu jest wyższa od 75%. Kiedy jest niższa, odświeżanie spada do poziomu 60 Hz.

Zobacz także: [WPGiA] Aplikacja umożliwiająca zakup markowej odzieży w niskich cenach i więcej

Nie da się ukryć, że jest to bardzo dziwne rozwiązanie, bo z jasności na poziomie wyższym od 75% na co dzień korzysta stosunkowo niewiele osób. Nie jest jasne, dlaczego Google postawiło akurat na 75%, ani dlaczego firma nie poinformowała, że kwestię odświeżania ekranu rozwiązała w taki sposób. Oczywiście celem takiego zabiegu jest z pewnością chęć zredukowania zużycia energii, bo bateria w Pixelu 4 pojemnością nie grzeszy (w XL jest nieco lepiej). Jeśli chcecie korzystać z odświeżania 90 Hz przez cały czas, to możecie ustawić to w opcjach programistycznych.Weźcie jednak pod uwagę kwestię zużycia energii, które może znacznie wzrosnąć.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy